Reklama

Niedziela Rzeszowska

W Domu św. Józefa

Mottem Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci są słowa: „Nie ma dnia bez modlitwy, nie ma tygodnia bez Eucharystii, nie ma miesiąca bez spowiedzi”.

2023-05-17 10:11

Niedziela rzeszowska 21/2023, str. V

[ TEMATY ]

Podwórkowe Koła Różańcowe

Ks. Paweł Liszka

Spotkaniu dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych przewodniczył bp Antoni Długosz

Spotkaniu dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych przewodniczył 
bp Antoni Długosz

W sanktuarium św. Józefa w Rzeszowie na Staromieściu 30 kwietnia br. odbyło się Regionalne Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Na spotkanie z dziećmi przybyli bp Antoni Długosz, Magdalena Buczek, założycielka PKRD wraz z Mamą oraz o. Piotr Dettlaff, redemptorysta, opiekun duchowy wspólnoty. Zgromadzonych przywitał o. Piotr. Następnie głos zabrała Madzia Buczek, która opowiedziała o mocy modlitwy różańcowej i zachęciła dzieci do praktykowania codziennie przynajmniej jednego dziesiątka Różańca. Zwróciła także uwagę, że św. Józef jako ziemski Opiekun Pana Jezusa jest bliski każdemu z nas, bo wiemy, że tam, gdzie jest św. Józef, tam i cała Święta Rodzina.

Centralnym punktem spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem bp. Długosza, który wygłosił homilię. W prosty i obrazowy sposób kaznodzieja przypomniał dzieciom, jak wiele otrzymaliśmy od Pana Boga: piękny świat, życie, a także wskazówki, jak spędzać nasz czas na ziemi. Tymi wskazówkami są Boże przykazania. Na zakończenie spotkania odbył się koncert w wykonaniu bp. Antoniego Długosza. Dzieci z radością włączały się we wspólny śpiew i tańce.

Po Eucharystii bp Antoni z dziećmi i Magdaleną Buczek skierowali zaproszenie na Ogólnopolskie Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, które odbędzie się 18 czerwca na Jasnej Górze. Zaproszenie nagrane w Domu Świętego Józefa w Rzeszowie będzie transmitowane w telewizji TRWAM na cały świat. – Cudowny czas, piękny festiwal wiary, miłości i dobra – tymi słowami podsumował spotkanie ks. Waldemar Dopart, kustosz rzeszowskiego sanktuarium. Spotkanie zakończył wspólny posiłek i zabawy w domu parafialnym.

Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci zostały założone w 1997 r. przez 9-letnią wówczas Madzię Buczek. Koła te, promujące modlitwę różańcową, objęły zasięgiem już 30 krajów. Opiekę nad PKRD sprawują o. Piotr Dettlaff i bp Antoni Długosz.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przy sercu Matki

2023-05-17 10:11

Niedziela lubelska 21/2023, str. I

[ TEMATY ]

Podwórkowe Koła Różańcowe

Tadeusz Boniecki

Magdalena Buczek przed obrazem Matki Bożej Chełmskiej

Magdalena Buczek przed obrazem Matki Bożej Chełmskiej

Modlimy się na różańcu, by pomagać Maryi w ratowaniu świata – powiedziała Magdalena Buczek.

Z udziałem bp. Antoniego Długosza w sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej odbyło się spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Pielgrzymi wraz z założycielką PKRD Magdaleną Buczek oraz redemptorystą o. Piotrem Dettlaffem przybyli do Chełma 14 maja; uczestniczyli we Mszy św., modlitwie różańcowej i koncercie.

CZYTAJ DALEJ

Co robimy z tym, co Pan nam powierzył?

2023-05-10 10:03

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 12, 1-12.

Poniedziałek, 5 czerwca. Św. Bonifacego, biskupa i męczennika, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Dobromierz. Historia ciągle żywa

2023-06-06 16:49

[ TEMATY ]

historia

bitwa

grupa rekonstrukcyjna

Dobromierz

Hubert Gościmski

Edward Hałdaś odpalający armatę.

Edward Hałdaś odpalający armatę.

Organizatorzy pikniku historycznego „Śladem Fryderyka II” dołożyli wszelkich starań, aby jak najwierniej oddać ducha ówczesnych czasów pełnych bojów i starć.

4 czerwca minęło 278 lat od bitwy pod Dobromierzem. Piknik zorganizowany w dniu tej rocznicy rozpoczął się od wystrzału z armaty. Grupa rekonstrukcyjna podczas całego wydarzenia kilkukrotnie oddała pokazowe strzały, chętnych zaś zaprosiła na warsztaty militarne czy konne przejażdżki. Przygotowano też inne atrakcje, a wśród nich strzelanie z łuku i warsztaty kaligraficzne. W międzyczasie Edward Hałdaś, pasjonat lokalnej historii, zaprosił na niezwykłą podróż w czasie. Przybliżył dzieje Dobromierza i znajdującej się w nim wieży widokowej, której budowę zlecono w setną rocznicę bitwy; nie zabrakło też odniesień do samego starcia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję