Reklama

Niedziela Rzeszowska

RZESZÓW

Dla wyrównania szans

24 kwietnia br. w Urzędzie Wojewódzkim odbył się 29. Sejmik Rehabilitacyjny. Został on poświęcony problematyce rehabilitacji zawodowej i społecznej, jak również medycznej.

2023-05-10 08:06

Niedziela rzeszowska 20/2023, str. III

[ TEMATY ]

Rzeszów

Caritas Diecezji Rzeszowskiej

Sejmik Rehabilitacyjny połączył przedstawicieli różnych środowisk

Sejmik Rehabilitacyjny połączył przedstawicieli różnych środowisk

Słowo modlitwy oraz wprowadzenia do licznie zebranych uczestników skierował bp Jan Wątroba. Głos zabrał również dyrektor diecezjalnej Caritas ks. Piotr Potyrała, naświetlając kontekst powrotu do tradycji organizowania sejmików przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej. W obecnej edycji do grona współorganizatorów – oprócz Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Wojewódzkiego Konsultanta ds. Rehabilitacji i Fundacji Caritas na rzecz Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego w Rzeszowie dołączyli: Centrum Medyczne Medyka oraz Fundacja Optea.pl .

W programie Sejmiku były dwie dyskusje panelowe: „Rola administracji publicznej w aktywizacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami”. Jej uczestnicy to: wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak; wojewoda podkarpacki Ewa Leniart; wicemarszałek woj. podkarpackiego Stanisław Kruczek; dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Miasta Rzeszowa Andrzej Burnat; doktor Ewa Leniart-Domka. W drugim panelu pt. „Rehabilitacja zawodowa i jej znaczenie w integracji osób z niepełnosprawnościami na otwartym rynku pracy” uczestniczyli: dyrektor PFRON Maciej Szymański; dyrektor ROPS Jerzy Jęczmienionka; dyrektor WTZ Barbara Święch-Bober; dr Stanisław Mazur i Jacek Tabisz. Bardzo ważne były również postulaty osób z niepełnosprawnością oraz rodziców chorych dzieci.

W spotkaniu wzięli udział posłowie, senatorowie, przedstawiciele władz woj. podkarpackiego, samorządów, organizacji pozarządowych, placówek rehabilitacyjnych oraz rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami.

Sejmiki Rehabilitacyjne organizowane są w Rzeszowie od 1992 r. Ich celem jest promowanie idei i wyrównywania szans osób z niepełnosprawnościami oraz umożliwienia im jak najpełniejszego uczestnictwa w życiu społecznym. Jednym z wielkich owoców Sejmiku jest Regionalny Ośrodek Rehabillitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży im. św. Jana Pawła II w Rzeszowie.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Odnaleźć Człowieka

Niedziela rzeszowska 12/2023, str. V

[ TEMATY ]

Rzeszów

Archiwum autora

Aleksander Zacios na spotkaniu z Janem Pawłem II

Aleksander Zacios na spotkaniu z Janem Pawłem II

Biskup Jan Wątroba nazwał zmarłego Aleksandra Zaciosa człowiekiem błogosławieństw, człowiekiem miłosierdzia.

Na cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie został pochowany 23 lutego br. śp. Aleksander Zacios. Dla rodziny mąż, ojciec, dziadek, dla innych wieloletni Prezes Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im św. Brata Alberta.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: opublikowano program papieskiej pielgrzymki do Portugalii z okazji Światowych Dni Młodzieży

2023-06-06 13:59

[ TEMATY ]

ŚDM

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej opublikowało program podróży apostolskiej papieża Franciszka do Portugalii z okazji XXXVII Światowych Dni Młodzieży w dniach 2-6 Sierpnia 2023 r.

Środa, 2 sierpnia 2023 r.

CZYTAJ DALEJ

Prof. Filipiak: Idziemy pod prąd światowym tendencjom w walce z paleniem

2023-06-06 14:05

[ TEMATY ]

papieros

Adobe.Stock

Ministerstwo Zdrowia zamierza zakazać sprzedaży mentolowych e-papierosów i wkładów do podgrzewaczy tytoniu, informuje „Super Express”. Według dziennika rząd chce przypieczętować zakaz w ustawie refundacyjnej. Przepis ma wejść w życie jesienią tego roku. Tylko z podgrzewaczy tytoniu korzysta blisko 2 mln polskich konsumentów, a warianty mentolowe kupuje 70-80% z nich.

Jak wynika z raportu Polskiej Akademii Nauk, palenie papierosów deklaruje 28,8% dorosłych w polskiej populacji, czyli ponad 8 mln osób. Odsetek palaczy w ostatnich 2 latach wzrósł o 3 pkt. proc.

Podziel się cytatem

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję