Reklama

Niedziela Rzeszowska

Spotkajmy się u św. Józefa

Kiedy 1 maja ub. roku w święto Józefa Robotnika w Rzeszowie – Staromieściu zostało erygowane sanktuarium poświęcone Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, bp Jan Wątroba podkreślił, że jest to miejsce pojednania człowieka z Bogiem.

2023-03-15 08:28

Niedziela rzeszowska 12/2023, str. I

[ TEMATY ]

Rzeszów

Ks. Mateusz Rachwalski

Święty Józef ze Staromieścia

Święty Józef ze Staromieścia

Obchody rocznicowe odbędą się na początku maja br., ale już odpust z okazji uroczystości św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny będzie przeżywany podniośle w duchu wdzięczności Bogu za św. Józefa i jego wielkie orędownictwo. Diecezjalne sanktuarium św. Józefa w Rzeszowie, jak rok temu podkreślił bp Jan Wątroba, jest miejscem pojednania człowieka z Bogiem. Te słowa nabierają wyjątkowego znaczenia w okresie Wielkiego Postu, który obecnie przeżywamy. Święty Józef poprzez swoje milczenie zachęca, by dokonała się w nas Pascha Jezusa, czyli przejście ze śmierci grzechu do życia w łasce i miłości. W milczeniu mamy słuchać… Przestawić się z komentowania i narzekania na wsłuchiwanie się w Boga i potrzeby ludzi, którzy są obok nas.

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 12/2023 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rzeszów: zranieni przez słowo - spotkanie formacyjne proboszczów

[ TEMATY ]

Rzeszów

T. Nowak/diecezja.rzeszow.pl

Proboszczowie z diecezji rzeszowskiej uczestniczyli w spotkaniu formacyjnym. „Kaznodzieja musi najpierw dać się zranić słowu Bożemu. Jeśli sam zostanie zraniony, to słowo przez niego głoszone zrani słuchacza” – mówił do duszpasterzy ks. prof. dr hab. Wiesław Przyczyna.

16 września 2019 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbyło się spotkanie formacyjne dla proboszczów wszystkich parafii na terenie diecezji rzeszowskiej. W spotkaniu uczestniczył bp dr Jan Wątroba, księża pracujący w Kurii Diecezjalnej i prawie wszyscy proboszczowie 244 parafii.

CZYTAJ DALEJ

Rozmowa Warsztatowa z Wiesławem Wowkiem o Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej

2023-03-27 00:44

ks. Łukasz Romańczuk

Lutynia: Uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II uczestniczyli w warsztatach medialnych.

Tematem przewodnim zajęć z ks. Łukaszem Romańczukiem, red. Niedzieli Wrocławskiej, była Piesza Pielgrzymka Wrocławska. - Mieliśmy możliwość przeprowadzenia wywiadu z Wiesławem Wowkiem, który jest jednym z koordynatorów Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę. Opowiedział nam o funkcjonowaniu pielgrzymki oraz odpowiedział na zadane przez nas pytania - zaznaczył Oskar, uczestnik warsztatów, który był prowadzącym rozmowę. Oto efekty pracy uczniów, którzy zasiedli za kamerami:

CZYTAJ DALEJ

Tydzień misteriów

2023-03-28 13:58

[ TEMATY ]

Triduum Paschalne

Wielki Tydzień

Praszka

misteria

Zakład Fotograficzny Foto Fax

Misterium Wielkiego Czwartku, 2019 r.

Misterium Wielkiego Czwartku, 2019 r.

Archidiecezjalne Sanktuarium Pasyjno-Maryjne Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w Praszce zaprasza do udziału w misteriach Wielkiego Tygodnia.

Obchody Wielkiego Tygodnia rozpoczną się w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia o godz. 10.30 poświęceniem palm przy kaplicy Ogrójec.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję