Reklama

Aspekty

Wielki skarb dla Kościoła

Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka do Rokitna odbyła się tradycyjnie w pierwszą sobotę października.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 41/2022, str. I

[ TEMATY ]

Żywy Różaniec

Angelika Zamrzycka

Pielgrzymka tradycyjnie rozpoczęła się modlitwą różańcową na dróżkach rokitniańskich

Pielgrzymka tradycyjnie rozpoczęła się modlitwą różańcową na dróżkach rokitniańskich

Razem z licznie przybyłymi pielgrzymami modlił się bp Adrian Put. – Głęboko ufam, że większość naszych diecezjan modli się codziennie, jeśli nie całym różańcem, to chociaż dziesiątką, aby wraz z całym Kościołem rozważać najważniejsze tajemnice życia, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa, a także życia Matki Najświętszej – podkreślił. – Ci, którzy modlą się na różańcu, to wielki skarb dla Kościoła. To ci, którzy na co dzień wypraszają potrzebne łaski dla apostolskiej działalności naszej diecezji.

Przybyłych do sanktuarium rokitniańskiego powitał kustosz ks. Marcin Kliszcz. – To jest piękne w tej pielgrzymce, że tutaj ludzie przyjeżdżają wyłącznie po to, by spotkać się z Maryją, by iść z Maryją w kierunku Jezusa, spotkania z Nim w Eucharystii – zauważył. – Dziś przybywają też członkowie Apostolatu Margaretka, którzy swoją modlitwą obejmują intencję powołań kapłańskich. To ważna intencja, szczególnie gdy widzimy, że coraz mniej jest tych, którzy chcą wstępować do naszego seminarium duchownego.

Wśród pielgrzymów przeważali dorośli, nie zabrakło też jednak najmłodszego pokolenia. Katarzyna Florek z parafii Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze przyjechała na pielgrzymkę z mężem i trójką dzieci: – Jesteśmy w Róży Różańcowej Rodziców za Dzieci. Codziennie modlimy się dziesiątką różańca za wszystkie dzieci, które są w naszej róży, ale nie tylko, bo również za dzieci z róż z całej naszej parafii. Na pielgrzymkę różańcową do Rokitna przyjechaliśmy po raz pierwszy i bardzo cieszymy się, że możemy w niej uczestniczyć. To wielka radość być u naszej Pani Rokitniańskiej – podkreśla.

Pielgrzymka tradycyjnie rozpoczęła się modlitwą różańcową na dróżkach rokitniańskich. Po niej katechezę o bł. Paulinie Jaricot, założycielce Żywego Różańca, wygłosił ks. dr Bogdan Michalski, który przez wiele lat był sekretarzem Papieskich Dzieł Rozkrzewiania Wiary w Polsce i jest ekspertem, jeśli chodzi o życie błogosławionej Pauliny.

2022-10-04 12:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Róże dla Róży

Niedziela kielecka 39/2022, str. I

[ TEMATY ]

Żywy Różaniec

Archiwum pielgrzymki

Diecezjalne Pielgrzymki Róż Żywego Różańca organizowane są od 14 lat

Diecezjalne Pielgrzymki Róż Żywego Różańca organizowane są od 14 lat

W tych trudnych czasach chcemy na nowo chwycić za Różaniec, by modlić się o pokój na Ukrainie, na świecie, o zgodę i pokój w naszej Ojczyźnie i w naszych domach – mówi ks. Łukasz Zygmunt, duszpasterz wspólnoty Róż Żywego Różańca w diecezji kieleckiej, zapraszając na Pielgrzymkę do sanktuarium w Piotrkowicach 1 października.

Wezwanie do modlitwy różańcowej płynie z objawień w Lourdes, La Salette, Fatimy, Gietrzwałdu. Św. Jan Paweł II, który nie rozstawał się z Różańcem, szczególnie ukochał tę modlitwę, wszystkim goszczącym wręczał różaniec. Bł. kard. Stefan Wyszyński, który powiedział: „Wszystko postawiłem na Maryję” – jeszcze jako biskup lubelski w powojennej, umęczonej Polsce, pierwszy list poświęcił modlitwie różańcowej.

CZYTAJ DALEJ

Dzieciaki z lampionami

[ TEMATY ]

adwent

roraty

Karol Porwich/Niedziela

Zgaszone światła, klimat podekscytowania, zapalony lampion w dłoni i masa uśmiechniętych znajomych dookoła. Tak było dawniej, gdy byliśmy młodsi. A dziś? Zgaszone światło, klimat podenerwowania, zmuszający cię do zdobycia coraz większej liczby lajków, świecący ekran smartfona w dłoni i masa sztucznych uśmiechów na fejsie. Zgadłem?

Nie chodzi mi o pouczanie – chodzi raczej o dotarcie do prawdy, która jak adwentowy lampion wniesie w nasze życie trochę światła. Możemy iść z pędem tego świata i wyśmiewać wszystko, co związane z Bogiem i Kościołem. Możemy też, z odwagą i wrażliwością, spróbować odkryć, o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi.

CZYTAJ DALEJ

"Polityczna fujara". Ostre słowa na konferencji Zbigniewa Ziobry

2022-11-28 17:36

[ TEMATY ]

Zbigniew Ziobro

Ministerstwo Sprawiedliwości

Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro

Należy przeanalizować związki polskich polityków z Putinem, Gazpromem oraz promowaniem polityki energetycznej, która służyła interesom Moskwy i Berlina; warto się dowiedzieć jakimi kryteriami kierował się Donald Tusk nabijając kabzę Putinowi - powiedział szef MS Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości, szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro był pytany w poniedziałek o zapowiedź premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dotyczącą powołania komisji ds. zbadania polityki energetycznej polskiego rządu w latach 2007-2022. Został też zapytany o propozycję SP, która chce powołania komisji śledczej ws. polityki energetycznej Polski od 2007 do 2022 r., ze szczególnym uwzględnieniem okresu od 16 listopada 2007 r. do 22 września 2014 r., czyli czasów rządów PO.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję