Reklama

Niedziela Rzeszowska

Święta 13-stka

Uczestnicy wakacyjnych rekolekcji, moderatorzy i duszpasterze podsumowali tegoroczne lato. Wniosek – był to niezapomniany czas.

2022-09-13 14:05

Niedziela rzeszowska 38/2022, str. I

[ TEMATY ]

rekolekcje wakacyjne

Ks. Jakub Nagi

W spotkaniu wzięła udział młodzież z różnych grup duszpasterskich

W spotkaniu wzięła udział młodzież z różnych grup duszpasterskich

Pod hasłem „Święta 13-stka” 3 września w Rzeszowie odbył się Diecezjalny Dzień Młodzieży. Został on zorganizowany przez duszpasterstwo młodzieży diecezji rzeszowskiej. Młodzież z różnych grup duszpasterskich podsumowała czas wakacji i jednocześnie rozpoczęła nowy rok formacji. Było to wspólne dziękczynienie i jednocześnie modlitwa o Boże błogosławieństwo na nowy rok formacji. Młodym towarzyszył bp Jan Wątroba, który przewodniczył Mszy św. w kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie i nabożeństwu w kościele Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie.

Pierwsza część dnia wspólnoty odbyła się w czterech miejscach w Rzeszowie. Członkowie Ruchu Światło-Życie spotkali się w kościele Chrystusa Króla, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Domu Rekolekcyjnym bł. Karoliny, Liturgicznej Służby Ołtarza w kościele bł. Karoliny, a Ruchu Apostolstwa Młodzieży w kościele św. Rocha. W tych miejscach odbyły się spotkania podsumowujące rekolekcje wakacyjne, zostały także odprawione Msze św.

Druga część „Świętej 13-stki” to wspólne spotkanie w kościele Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie, gdzie o godz. 14.30 odbyło się zawiązanie wspólnoty. Następnie wraz z bp. Janem Wątrobą i duszpasterzami uczestnicy spotkania wzięli udział w celebracji przygotowującej do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 r. W kościele Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie młodzi modlili się przy krzyżu, który w 2016 r. został poświęcony przez biskupa rzeszowskiego podczas tzw. Dni w diecezji przed ŚDM w Krakowie. Ten krzyż jest wierną kopią krzyża ŚDM, który wraz z ikoną Matki Bożej Salus Populi Romani peregrynuje po całym świecie.

W spotkaniu na rzeszowskiej Baranówce wzięli udział również: Ewa Leniart – wojewoda podkarpacki, Stanisław Kruczek – członek Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz Marek Sitarz – wicestarosta rzeszowski.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wpisani w marzenie Jezusa

Niedziela częstochowska 29/2022, str. VI

[ TEMATY ]

Ruch Światło‑Życie

rekolekcje wakacyjne

Maciej Orman/Niedziela

Na oazie jest też czas na dobrą zabawę

Na oazie jest też czas na dobrą zabawę

Czy można obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w lipcu? Można, ale takie rzeczy tylko na wakacyjnych rekolekcjach Ruchu Światło-Życie.

W Domu Rekolekcyjnym Jezusa Mistrza księży paulistów w Masłońskim niedaleko Częstochowy odwiedziliśmy uczestników Oazy Nowego Życia (ONŻ) I stopnia w jej 12. dniu. Rytm rekolekcji wyznaczają tajemnice Różańca, a my trafiliśmy właśnie na dzień Wniebowstąpienia.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Watykan: reaktywowano Komisję ds. Świadków Wiary

2022-10-06 20:05

[ TEMATY ]

Watykan

komisja

PAP/VATICAN MEDIA HANDOUT

W związku ze zbliżającym się Jubileuszem Roku 2025, papież przywrócił do istnienia specjalną Komisję ds. Świadków Wiary. Ma się ona zajmować badaniem i promocją historii życia osób, które choć nie mogą zostać kanonizowane z różnych racji, stanowią przykład chrześcijańskiej postawy. Wcześniej organ ten powołał Jan Paweł II w roku 2000 na czas trwania Wielkiego Jubileuszu. Obecnie Franciszek postanowił utworzyć stałą komisję przy Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.

Powstanie nowego organu ogłoszono w trakcie rzymskiego kongresu „Świętość dzisiaj”. Jak wskazał kard. Marcello Semeraro, główny odpowiedzialny w Watykanie za sprawy kanonizacyjne, w najbliższych dniach zostanie przygotowane praktyczne funkcjonowanie tej komisji również jako miejsca badań. Purpurat wyjaśnił równocześnie, co znaczy określenie „świadkowie wiary”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję