Reklama

Niedziela Legnicka

Legnica

Łask Bożych w dalszej pracy!

W katedrze legnickiej jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich obchodziła grupa księży pracujących w naszej diecezji.

Niedziela legnicka 22/2022, str. II

[ TEMATY ]

25‑lecie

jubileusz kapłaństwa

Ks. Waldemar Wesołowski

Księża jubilaci obchodzili swoje święto z biskupem legnickim

Księża jubilaci obchodzili swoje święto z biskupem legnickim

Z jedenastu kapłanów wświęconych 17 maja 1997 r. przez bp. Tadeusza Rybaka, obecnie w diecezji legnickiej pracuje ośmiu. – Srebrny jubileusz to okazja do spojrzenia wstecz, ale i zastanowienia się nad tym, co przed nami – mówił podczas Mszy św. 16 maja biskup legnicki Andrzej Siemieniewski. Srebrnym jubilatom złożył też życzenia radości, pokoju, głębi łaski Bożej, dzięki której posługa kapłańska jest owocna. Jak wspominają sami księża, święcenia odbyły się 17 maja, a więc wcześniej niż zazwyczaj. Miało to związek ze zbliżającą się pielgrzymką Jana Pawła II do Legnicy. – My, jako neoprezbiterzy mieliśmy to szczęście i zaszczyt sprawować Mszę św. na legnickim lotnisku w przestrzeni ołtarza papieskiego, byliśmy zatem bardzo blisko Ojca Świętego. Niektórzy z nas uczestniczyli też w Kongresie Eucharystycznym, który w tym czasie odbywał się we Wrocławiu. Tak więc na początku naszego kapłaństwa mieliśmy takie mocne eucharystyczne przesłanie – mówi ks. Krzysztof Wiśniewski. Srebrni Jubilaci to: ks. Robert Rynkiewicz, ks. Piotr Sałaga, ks. Dariusz Siuta, ks. Grzegorz Sowa, ks. Mariusz Szymański, ks. Krzysztof Wiśniewski, ks. Wiktor Juchiewicz, ks. Jacek Makówka. Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitych łask Bożych w dalszej pracy duszpasterskiej.

Relację z jubileuszu można odsłuchać na stronie Radia Plus Legnica (www.legnica.fm)

2022-05-24 12:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W służbie Bogu i Kościołowi

Niedziela łódzka 26/2022, str. I

[ TEMATY ]

jubileusz kapłaństwa

Ks. Paweł Gabara/Niedziela

Ks. Marian Mękarski i ks. Franciszek Czarnota

Ks. Marian Mękarski i ks. Franciszek Czarnota

Czterech księży archidiecezji łódzkiej obchodzi 60-lecie święceń kapłańskich.

Podczas jednych ze święceń prezbiteratu abp Grzegorz Ryś powiedział, że godzina święceń to czas, w którym wybiera się bycie mniejszym, a życie w kapłaństwie jest aktem mężnej pokory. 60 lat temu czterech mężczyzn podjęło decyzję o oddaniu się na służbie Kościołowi, przyrzekając posłuszeństwo i życie na wzór Chrystusa. W tym roku wyjątkowy jubileusz obchodzą: ks. Marian Mękarski, ks. Franciszek Czarnota, ks. Czesław Rosiak oraz ks. Remigiusz Wysocki, który dołączył do tego rocznika już później.

CZYTAJ DALEJ

Centrum miłości i ciepła

2023-01-24 11:07

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 5/2023, str. V

Marta Lipińska

Joanna Habura położna, prezes Fundacji Centrum Rodziny

Joanna Habura położna, prezes Fundacji Centrum Rodziny

Kompleks, który tu powstanie, będzie pierwszym tego rodzaju obiektem w Polsce – mówi Joanna Habura w rozmowie z Katarzyną Krawcewicz.

Katarzyna Krawcewicz: Powstanie w Zielonej Górze nowej siedziby Fundacji Centrum Rodziny wraz z hospicjum perinatalnym przestało być odległym marzeniem.

Joanna Habura: To prawda. Mamy już działkę, projekt budowlany i architektoniczny oraz pozwolenie na budowę. Właściwie jesteśmy już na etapie dopinania wszystkich spraw związanych z rozpoczęciem budowy na wiosnę tego roku. To będzie naprawdę duża inwestycja, całość budynku to ponad 420 m2. Dzięki temu będziemy mogli jeszcze lepiej zaopiekować się rodzinami.

CZYTAJ DALEJ

Kraków/ W wieku 100 lat zmarł prof. Aleksander Krawczuk, wybitny znawca starożytności

2023-01-27 20:33

[ TEMATY ]

Kraków

zmarły

prof. Aleksander Krawczuk

Wikipedia/autor: Ladislav Luppa na licencji Creative Commons

prof. Aleksander Krawczuk

prof. Aleksander Krawczuk

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk, wybitny znawca starożytności, filolog klasyczny, od 1949 r. związany z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. W czerwcu skończyłby 101 lat.

O śmierci prof. Aleksandra Krawczuka poinformował w piątek Wydział Historyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w mediach społecznościowych. Wiadomość tę potwierdził również PAP w rozmowie telefonicznej pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję