Reklama

Niedziela Legnicka

Chwalić Boga śpiewając

W parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Rokitkach z wielkanocnym koncertem uwielbienia wystąpił zespół Exodus 15.

Niedziela legnicka 19/2022, str. VI

[ TEMATY ]

muzyka chrześcijańska

Archiwum parafii

Śpiew i muzyka – to także radość spotkania

Śpiew i muzyka – to także radość spotkania

Chcieliśmy w ten sposób zakończyć oktawę Zmartwychwstania Pańskiego i uczcić niedzielę Miłosierdzia Bożego. Chcemy też podziękować, uwielbiając Boga, za wszystkie łaski, jakimi obdarzył naszą parafię, ale też, w tym trudnym momencie dziejowym chcemy przypomnieć, że trzeba mieć ufność w Panu Bogu – powiedział proboszcz ks. Tomasz Kwiecień.

Trudne czasy

To muzyczne spotkanie w małej parafii było także wyrazem podziękowania dla wszystkich, którzy identyfikują się z parafią i troszczą się o nią. Jak podkreśla ks. Tomasz, za nami trudny czas pandemii. Ograniczenia, które obowiązywały, odbiły się także na stronie ekonomicznej parafii. Jednak, mimo trudności, udało się wiele dokonać. To dzięki zaangażowaniu i ofiarności wiernych udało się m.in. podjąć częściowej wymiany dachu na kościele parafialnym. – Ten koncert jest także okazją do integracji naszego środowiska i zachęcenia wiernych do powrotu do kościoła – zaznacza

ks. proboszcz.

Nowa tradycja

– To, co właśnie wyróżnia ten zespół spośród innych to fakt, że swoim śpiewem modli się, wielbi Boga, dlatego chcemy to zrobić razem z nimi. Chcemy pokazać, że Boga można wielbić na wiele sposobów. Chcemy też zwrócić uwagę ludzi na prawdę o tym, że człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Boga, o czym współczesny świat, człowiek, często zapomina – podkreśla ks. Tomasz.

Koncerty muzyczne i inne wydarzenia to elementy rodzącej się powoli tradycji. – Nasze najważniejsze święta będziemy chcieli uczcić koncertem. Na początku tego roku odbył się już koncert kolęd z udziałem artystów wrocławskich. Planujemy kolejne wydarzenia związane z naszym odpustem parafialnym, ale szczegółów na razie nie będziemy zdradzać – informuje ks. Tomasz.

Z pomocą parafian

Warto też podkreślić, że dobrym duchem tego wydarzenia był przewodniczący Rady Parafialnej Andrzej Kupczyk, miejscowy przedsiębiorca, zaangażowany w działania charytatywne. – Działania duszpasterskie mogą się dokonywać na różne sposoby. Jednym z nich jest z pewnością muzyka. Dlatego planujemy kolejne wydarzenia – dodaje.

Reklama

Kilka słów o zespole

Na zakończenie koncertu słuchacze mogli nabyć płyty zespołu, a tych zostało wydanych już kilka. Był też czas na rozmowy i integrację.

Exodus 15 to grupa przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki i chęć służenia Bogu i ludziom. Jest on częścią Fundacji Proem – chrześcijańskiej misji, działającej w Polsce od ponad 25 lat, której celem jest dotarcie z ewangelią do każdego człowieka. Zespół gra inspirującą ludzi muzykę uwielbienia dla Boga oraz tworzy nowoczesną muzykę dla dzieci i rodzin.

2022-05-02 11:15

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jesteście z nami i robimy Boży raban! – Tomasz Wolny i Ida Nowakowska zapraszają na festiwal „Jasna Strona Mocy”

[ TEMATY ]

festiwal

modlitwa

muzyka

muzyka chrześcijańska

Niedziela TV

Musicie się włączyć o godz. 20:15 - telewizyjna Jedynka. Bez was to zupełnie się nie uda. Jesteście z nami i robimy Boży raban! Będzie Kolumbia, będzie Meksyk, będą Włochy, Stany Zjednoczone, Polska i wy także. Do zobaczenia! – w taki sposób Tomasz Wolny i Ida Nowakowska, prowadzący dzisiejszy dzień festiwalu „Jasna Strona Mocy” zapraszają do wspólnej muzycznej modlitwy.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy tu być. Ja dojechałam, ale muszą powiedzieć jak pełna podziwu jestem dla Tomka, który jest dzisiaj uśmiechnięty i pełny werwy, ponieważ przyszedł tutaj razem z pielgrzymką. Widać jak to doświadczenie tych kilkunastu dni pomogło mu się przygotować. Przepiękna sprawa i myślę, że ten koncert też będzie wyjątkowy. Cały festiwal, to zamierzenie i przesłanie myślę, że będzie nas wszystkich jednoczyć. Z takim zamiarem chcemy wejść na scenę. To jest ten dzień kiedy możemy wspólnie śpiewać i wielbić Pana Boga – mówi Ida Nowakowska w rozmowie z „Niedzielą”.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Karol Porwich/Niedziela

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Argentyna/ Media: historia żydowskiej dziewczynki uratowanej z getta przez polskie małżeństwo

2023-01-27 19:11

[ TEMATY ]

Żydzi

getto

II wojna światowa

Wikipedia/autor nieznany

Miasto Lida w 1939 r.

Miasto Lida w 1939 r.

Argentyński portal Infobae przedstawił w piątek historię Racheli, żydowskiej dziewczynki z Lidy (obecnie Białoruś), uratowanej z getta podczas II wojny światowej przez małżeństwo Polaków. Kobieta mieszka dziś w Argentynie.

Posiadająca obywatelstwo tego kraju Rachela Mowszowicz w rozmowie z Infobae przybliżyła okoliczności swojego ocalenia. Wyjaśniła, że dzięki zabiegom swego ojca ją oraz dwie jej starsze siostry udało się wydostać z getta w Lidzie i umieścić u mieszkających w regionie rodzin. Rachela trafiła do polskiej rodziny Szypułów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję