Reklama

150 lat Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ w Archidiecezji Przemyskiej

Dar Bożego Serca

2019-10-16 12:31

Ks. Piotr Czarniecki
Edycja przemyska 42/2019, str. V

Adam Naspiński

Członkowie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodząc Jubileusz 150-lecia powstania na ziemi polskiej, zgromadzili się 14 września na spotkaniu dziękczynnym za dar Bożego Serca na ojczystej ziemi.

Spotkanie dla członków Arcybractwa rozpoczęło się w auli Instytutu Teologicznego w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu od zawiązania wspólnoty, które poprowadził ks. Wiesław Szczygieł, dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Lipniku, diecezjalny moderator Arcybractwa Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie zostały wygłoszone konferencje przez zaproszonych gości: ks. Józefa Gawła SCJ, dyrektora Ogólnopolskiego ASH NSPJ; ks. Wiesława Pietrzaka SCJ; s. Helenę Łukasik SCJ.

W przerwie miedzy konferencjami odbył się koncert kleryckiego zespołu „Spes” WSD w Przemyślu.

Reklama

Zwieńczeniem spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu i Eucharystia sprawowana w bazylice archikatedralnej w Przemyślu, której przewodniczył bp Stanisław Salaterski, delegat KEP ds. Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.

Bp Stanisław we wstępie homilii wskazał na wartość godziny wartej życia – godziny pełnej Miłosierdzia i Miłości Boga. Kaznodzieja podkreślił, że Arcybractwo Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa jest próbą odpowiedzi na wielką Bożą Miłość nam ofiarowaną, próbą, którą warto propagować w naszym świecie wśród wspólnoty wierzących po to, aby była to wspólnota ludzi gorliwych, a nie letnich, by to była wspólnota ludzi wiernych, odważnych i świadomych wielkiej misji, jaką także przez nich Pan Bóg chce dokonać w świecie. Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Arcybractwa ukazał istotę i sens trwania przy Sercu Jezusa dla dobra Kościoła. W końcu Biskup, ukazując piękno Godziny Bożej Obecności, wezwał członków do otwartości na uczestnictwo w tej wspólnocie, gorliwości w praktykowaniu Straży Honorowej, jak i wierności podjętym zobowiązaniom.

Po homilii Ksiądz Biskup włączył nowych członków do Straży Honorowej w godzinie obecności przy Sercu Jezusa. Na zakończenie modlitwy ks. Wiesław Szczygieł wypowiedział słowa podziękowania.

Po agapie dokonano prezentacji strony internetowej Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ Archidiecezji Przemyskiej, a po błogosławieństwie Zelatorzy i Wspólnoty Strażowe wróciły do swoich miejscowości z misją rozkrzewiania Arcybractwa tak, aby Serce Pana Jezusa było coraz bardziej znane, czczone i kochane.

Lekarz z "Nieplanowane" jest lekarzem i dokonywał aborcji. Zrezygnował po śmierci córki

2019-11-08 15:04

MK

Byłem płatnym mordercą, aborcjonistą - przyznaje. Dlaczego już nie jest?. Doktor Anthony Levatino, były aborcjonista, który w "Nieplanowane" zagrał role lekarza dziś opowiada o tym dlaczego zrezygnował z zabijania dzieci.

video.foxnews.com
Anthony Levatino

Doktor Anthony Levatino to lekarz ginekolog ze Stanu Nowy York, USA , który regularnie przeprowadzał zabiegi terminacji ciąży, w tym tzw. późne aborcje. Przeprowadził 1200 aborcji w tym ponad 100 tzw, późnych, tj. do 24 tygodnia ciąży. Po śmierci córki i przełomowym zabiegu, podczas którego zrozumiał, że aborcja jest zabiciem czyjegoś dziecka zrezygnował z ich wykonywania.

W filmie "Nieplanowane" gra lekarza pracującego w Planned Parenthood

Dr Levatino jest bohaterem instruktażowych filmików, na których zaprezentowano przebieg aborcji w każdym trymestrze.CZYTAJ DALEJ

Reklama

#ZatrzymajAborcję w rękach lewicy

2019-11-13 21:56

Artur Stelmasiak

Według nieoficjalnych informacji przewodniczącym sejmowej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej ma być poseł z lewicy. W tej komisji znajduje się obywatelski projekt poparty przez KEP #ZatrzymajAborcję.

Artur Stelmasiak

Oznacza to, że według własnych wytycznych, Prawo i Sprawiedliwość próbuje zrzucić odpowiedzialność za brak działań ws. ochrony życia na lewicę, czyli na postkomunistów SLD, partię Roberta Biedronia i partię Razem.

Przypomnijmy, że obywatelski projekt Zatrzymaj Aborcję uzyskał pełne poparcie biskupów podczas plenarnych obrad Konferencji Episkopatu Polski. Trafił do sejmu w listopadzie 2017 roku z rekordowym poparciem Polaków 830 tys. podpisów. Na początku roku 2018 roku w pierwszym czytaniu w głosowaniu uzyskał miażdżącą sejmową przewagę prawie 280 posłów.

Po pierwszym czytaniu projekt Zatrzymaj Aborcję trafił do Komisji Rodziny i Polityki Społecznej, a w między czasie uzyskał także pozytywną opinię sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Na tym dobre wieści z sejmu się skończyły, bo ówczesna szefowa komisji Rodziny poseł Bożena Borys-Szopa przez wiele tygodni skutecznie blokowała rozpatrywanie projektu. Nawet, gdy dochodziło do głosowania na komisji to większość polityków PiS głosowało w koalicji z posłami PO i Nowoczesnej skutecznie torpedując dalsze prace nad ochroną życia. W lipcu 2018 roku powołano specjalną podkomisję, do której weszli starannie wyselekcjonowani posłowie PiS. Okazało się, że to najgorsza podkomisja chyba w historii sejmu, bo nie zebrała się ani razu. Osobiście za obronę aborcji eugenicznej odpowiedzialni są posłowie PiS: Grzegorz Matusiak (przewodniczący), Anita Czerwińska, Ewa Kozanecka, Urszula Rusecka, Teresa Wargocka.

Według ustaleń Tygodnika "Niedziela" projekt popierany przez KEP ma zostać oddany w ręce skrajnie lewicowych polityków, co oznacza, że Prawo i Sprawiedliwość ma zamiar oddać ten najważniejszy projekt obywatelski na pożarcie polityków proaborcyjnych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem