Reklama

Z Jasnej Góry

Niedziela Ogólnopolska 42/2019, str. 8

Mamy nadzieję

Modlitwa kobiet

Żółte słoneczniki przywiozły ze sobą na Jasną Górę kobiety po chorobie nowotworowej piersi. 22. pielgrzymka Amazonek zgromadziła 5 października ok. 8 tys. osób. – Nie mówimy już, że rak jest chorobą śmiertelną – on jest chorobą przewlekłą, i to daje dużą nadzieję. Ja sobie nie wyobrażam, żeby takiej pielgrzymki nie było – powiedziała Krystyna Wechman, prezes Federacji Stowarzyszeń „Amazonki” i prezes Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych. – Przychodzimy, żeby Mateńce podziękować za to, że jesteśmy, poprosić o łaski – dodała Elżbieta Markowska, prezes Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki, organizatorka pielgrzymki. – Jest to dla nas najważniejszy dzień. Eucharystii przewodniczył biskup senior Antoni Długosz z Częstochowy, zaprzyjaźniony z uczestniczkami pielgrzymki. – Pamiętajmy o jednym: dla człowieka wierzącego nie ma sytuacji przegranej, bo żyjemy nadzieją, którą nam daje Jezus. Dlatego też w każdej dorocznej pielgrzymce tutaj dziękujemy za kolejny rok życia. Polecamy Bożemu Miłosierdziu te siostry, które od nas odeszły i prosimy, abyśmy w doświadczeniu cierpienia nigdy nie odeszli od Chrystusa – powiedział.

Jasnogórskie Centrum Modlitwy Zawierzenia

Jasnogórskie Centrum Modlitwy Zawierzenia
oraz dzieło „Z Maryją ratuj człowieka” zapraszają
na rekolekcje: DLACZEGO PIERWSZE SOBOTY?
Przewodnikiem duchowym będzie o. Paweł Stępkowski, paulin, założyciel wspólnoty w Yuste (Hiszpania), znawca problematyki objawień fatimskich.
Termin: 18-20 października 2019 r.
Miejsce: Jasna Góra
Zgłoszenia – pod nr. tel. (34) 37 77 427 oraz internetowo: centrumzawierzenia.jasnagora.pl .
Zakwaterowanie i wyżywienie – we własnym zakresie.
Przy zgłoszeniu służymy pomocą w zakresie informacji na temat zakwaterowania.
Szczegóły na stronie: www.centrumzawierzenia.jasnagora.pl .

Krótko

29 września odbyły się 18. Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego, w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej, z udziałem ok. 2 tys. osób.

Reklama

• W dniach 28-29 września odbyły się Kongres i 39. Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w 40. rocznicę powstania dzieła Krucjaty.

• 3 października, w ramach obchodów 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i na Jasną Górę, odbył się koncert muzyki polskiej w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Wykonane zostały utwory kompozytorów, którzy tworzyli dla Kapeli Jasnogórskiej w XVIII wieku: Eryka Briknera, Ignacego Rygalla i Marcina Józefa Żebrowskiego.

• 5 października odbyła się jubileuszowa, 40. Ogólnopolska Pielgrzymka Prawników. Mszy św. przewodniczył bp Piotr Sawczuk, delegat KEP ds. duszpasterstwa prawników, a homilię wygłosił ks. Tomasz Czarnocki, krajowy duszpasterz prawników. List do uczestników pielgrzymki wystosował prezydent RP Andrzej Duda, doktor nauk prawnych.

Reklama

5 października przybyła 13. Pielgrzymka Pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Dyrektorzy i pracownicy sanepidów wraz z rodzinami dziękowali za 100 lat istnienia służb sanitarno-epidemiologicznych w Polsce i 65 lat istnienia Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Obecni byli: główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas i jego zastępca Grzegorz Hudzik.

6 października na nocną modlitwę przyjechali wierni archidiecezji gnieźnieńskiej, aby zaprosić Matkę Bożą w kopii Jej cudownego Wizerunku na peregrynację. Obraz Nawiedzenia będzie peregrynował po parafiach, klasztorach i domach zakonnych archidiecezji gnieźnieńskiej od października 2020 do sierpnia 2021 r. Na Jasną Górę przybyło ponad 2 tys. wiernych, a także ok. 50 księży na czele z prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem, metropolitą gnieźnieńskim.

2019-10-16 12:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Reklama w Tygodniku Katolickim „NIEDZIELA”

„Niedziela” to:

• ogólnopolski tygodnik katolicki, istniejący na rynku od 1926 roku

• informacje o życiu Kościoła w Polsce i na świecie, o sprawach społecznych, rodzinnych, gospodarczych i kulturalnych

• obecność w polskich parafiach w kraju i poza granicami (Włochy, USA, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania), w sieciach kolporterskich i na Poczcie Polskiej

• szczególna obecność w 19 diecezjach w Polsce, w których ukazują się edycje diecezjalne: warszawska, krakowska, częstochowska, wrocławska, sosnowiecka, podlaska, bielska, świdnicka, szczecińska, toruńska, zamojska, przemyska, legnicka, zielonogórska, rzeszowska, sandomierska, łódzka, kielecka, lubelska

• 68 stron ogólnopolskich i 8 diecezjalnych

• portal www.niedziela.pl

• księgarnia (www.ksiegarnia.niedziela.pl) – ponad 350 publikacji książkowych

• studio radiowe Niedziela FM oraz telewizyjne Niedziela TV z możliwością przygotowania materiałów w jakości HD, własny kanał na YouTube, materiały na portalu www.niedziela.pl, zamówienia realizowane dla TV Trwam, TVP i lokalnej telewizji

• jest obecna w internecie, w rozgłośniach radiowych, w niektórych telewizjach regionalnych

Reklama w naszym Tygodniku jest potwierdzeniem wiarygodności firmy - do tego przyzwyczailiśmy naszych Czytelników.
Wyniki ankiety przeprowadzonej na zlecenie "Niedzieli" przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego pozwoliły ustalić profil Czytelników "Niedzieli":

• wiek - 28 - 65 lat

• wykształcenie - wyższe i średnie

• kobiety i mężczyźni w proporcjach 48% do 52%

• mieszkańcy dużych i średnich miast oraz wsi
Kolportaż - 60% parafie, 40% Poczta Polska, KOLPORTER i inne firmy kolporterskie;

Nakład: zmienny od 85 tys. do 115 tys. w zależności od okoliczności

Kontakt
Zamówienie reklamy lub ogłoszenia można przesłać:

Reklama
   Krzysztof Walaszczyk
   Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
   marketing@niedziela.pl

Ogłoszenia
   Barbara Kozyra
   tel. (34) 369 43 65
   tel. na centralę: (34) 365 19 17 w. 365
   ogloszenia@niedziela.pl

drogą pocztową pod adresem:
   Redakcja Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa


Regulamin przyjmowania zleceń

Regulamin insertowania

Formaty reklam

Cennik reklam

Cennik insertów

Terminarz reklam (2020)

Materiały do pobrania

Publikacje logo o szerokości powyżej 25 mm

Logo „Niedzieli” (Plik PDF)
Logo „Niedzieli” (Plik JPEG)

Publikacje logo o szerokości poniżej 25 mm

Logo „Niedzieli” (Plik PDF)
Logo „Niedzieli” (Plik JPEG)

Reklama internetowa

Krzysztof Walaszczyk
Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
marketing@niedziela.pl

Cennik reklam internetowych

CZYTAJ DALEJ

"Najświętsze Serce" wraca do kin!

2020-06-05 09:44

[ TEMATY ]

film

Najświętrze Serce

rafael.pl

Tuż przed kwarantanną do polskich kin trafił film "Najświętsze Serce". Film opowiada o objawieniach św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz u kulcie Najświętszego Serca. Rok 2020 jest pod tym względem wyjątkowy, gdyż obchodzimy 100. lecie objawień MM Alacoque oraz 100.lecie poświęcenie Polski Najświętszemu Sercu.

Od 6 czerwca film wraca do wielu kin i to właśnie w miesiącu poświęconym Najświętszemu Sercu. Lista kin dostępna na rafaelfilm.pll

Opis filmu:

Znana pisarka Lupe Valdes poszukuje inspiracji do książki i natrafia na tajemniczą historię sprzed lat. Wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Alacoque. 300 lat temu Jezus objawił jej swoje... Serce i przekazał 12 obietnic dla ludzi, którzy będą Je czcić.

Pisarka ulega fascynacji tą historią i podejmuje prywatne śledztwo. W jego trakcie spotyka świętych, papieży, ale i spiskowców, odkrywa cuda, a także zbrodnie. Wraz z bohaterką widz poznaje źródła i historię czci Najświętszego Serca Jezusa – kultu, który jak nic innego naznaczył ostatnie trzy wieki historii Kościoła. Przebywa drogę od małej francuskiej miejscowości, w której zapłonęła iskra kultu, przez Watykan, gdzie papież poświęca całą ludzkość i świat Najświętszemu Sercu, po Łagiewniki, gdzie Jezus objawił, jak wielką miłością przepełnione jest Jego Serce. Dociera wreszcie do miejsc cudów eucharystycznych. To tam na Hostii zmaterializowały się cząstki Najświętszego Serca.

Intrygujący film fabularno-dokumentalny odkrywa przed widzem sedno kultu, bez którego zrozumienie istoty wiary w Chrystusa staje się niemożliwe. To pierwszy w historii kina film o Najświętszym Sercu Jezusowym.

Wielkim orędownikiem kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa był św. Jan Paweł II, który mówił, że „Bóg objawia swą miłość w Sercu Chrystusa”. W 1999 roku w Warszawie powiedział:

„Pragnę przekazać słowa aprobaty i zachęty tym, którzy w Kościele z jakiegokolwiek tytułu praktykują, pogłębiają i krzewią kult Serca Chrystusa, posługując się językiem i formami dostosowanymi do naszych czasów, tak aby móc go przekazać następnym pokoleniom w tym samym duchu, jaki zawsze go ożywiał”.

Niech ten film będzie odpowiedzią na apel św. Jana Pawła II i darem dla Niego w okresie 100. rocznicy urodzin papieża Polaka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

Wspierają nas

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję