Reklama

Rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W przypadku

Lider Koalicji Obywatelskiej zamierza rządzić krajem z tylnego siedzenia i dlatego na ostatniej prostej kampanii zapowiedział, że w przypadku wygranej premierem nie będzie on, tylko obecna wicemarszałek Sejmu. Cały szkopuł tkwi w owym „przypadku”, bo choć przypadki chodzą po ludziach, to ten jest jeszcze mniej prawdopodobny niż znalezienie borowika na pustyni.

Niemal nikt nie wierzy

W ten akurat przypadek nie wierzy już w Polsce niemal nikt. Piszemy: niemal nikt, bo jednak nie ma populacji, która byłaby bez wyjątku jednomyślna.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Trzy w jednym

Tak po prawdzie to w tej nieoczekiwanej zmianie miejsc nie o tekę premiera tu chodzi, nie o wygraną, tylko o uniknięcie kompromitacji przy urnach, o honorową porażkę i – najważniejsze – o podzielenie się odpowiedzialnością za brak sukcesu. Takie 3 w 1.

Bezkonkurencyjny lider

Lider PO jest najpoważniejszym obciążeniem dla partii. Są ponoć badania, że nawet gdyby obiecał ludziom złote góry, to nie tylko nie pomoże, ale i zaszkodzi. Przy partyjnej władzy trzyma go jeszcze to, że w swoim ugrupowaniu konkurencji nie ma żadnej.

2019-09-10 12:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Św. Szarbel ciągle działa. Dwie kobiety zgłaszają cud uzdrowienia za jego przyczyną

2026-01-27 08:07

[ TEMATY ]

Szarbel Makhlouf

św. Szarbel

Adobe Stock

Od początku 2026 roku odnotowano dwa nowe cuda przypisywane św. Szarbelowi Makhlouf - jeden w Stanach Zjednoczonych i jeden w Libanie - każdy z nich wiązał się z uzdrowieniem kobiet wbrew wszelkim oczekiwaniom medycznym - czytamy w ewtnnews.com.

Czczony przez wiernych jako „doktor nieba”, św. Szarbel, libański mnich i kapłan maronicki, jest obecnie autorem tysięcy odnotowanych cudów. Od pustelni w górach Libanu po sale szpitalne na całym świecie, jego wstawiennictwo wciąż dociera do potrzebujących, przekraczając granice, kultury i pokolenia.
CZYTAJ DALEJ

Papież o rocznicy przywrócenia Ordynariatu Polowego w Polsce

2026-01-28 10:58

[ TEMATY ]

ordynariat polowy

Papież Leon XIV

Vatican News

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV

Papież wezwał Polaków do wierności Słowu Bożemu i Tradycji Kościoła. To one mają być „busolą duszpasterstwa” – powiedział Ojciec Święty. Na audiencji ogólnej Leon XIV przypominał o 35. rocznicy przywrócenia w Polsce Ordynariatu Polowego.

Oto pełna treść papieskiego pozdrowienia do Polaków:
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję