Pani Teresa cierpi na nowotwór prawej piersi z przerzutami do prawej pachy. Jej sytuację pogarszają współistniejące liczne choroby, m.in. POChP, astma oskrzelowa, nadciśnienie tętnicze, choroba uchyłkowa jelita grubego i inne. W liście do redakcji chora przekazała dokumentację medyczną, m.in. kartę informacyjną z Oddziału Chirurgii Onkologicznej w Poznaniu, szczegółowo opisała starania o powrót do zdrowia, dała także świadectwo głębokiej wiary. Pani Teresa prosi o modlitwę, aby w swojej walce nie czuła się samotna, oraz o finansową pomoc, ponieważ zakup leków, rehabilitacja, wyjazdy do specjalistów i badania wiążą się ze znacznymi kosztami.
Wpłat można dokonywać na konto:
Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, numer rachunku: PKO BP S.A. I Oddział w Zielonej Górze, nr: 24 1240 6843 1111 0010 6092 0286, koniecznie z dopiskiem: C-P 231/2017.
Zostałem wybrany na Następcę Piotra w dzień Supliki do Matki Bożej Różańcowej z Pompejów. Musiałem więc tu przybyć, aby powierzyć moją posługę opiece Najświętszej Dziewicy - powiedział Leon XIV podczas Mszy przed sanktuarium maryjnym w Pompejach. Opierając się na nauczaniu św. Jana Pawła II i św. Bartłomieja Longo, założyciela sanktuarium, przypomniał o znaczeniu modlitwy różańcowej. Prosił, by na różańcu modlić się w szczególności za rodziny i o pokój.
Leon XIV zwrócił uwagę na szczególną wymowę tego sanktuarium, którego budowa rozpoczęła się przed 150 laty, w miejscu, gdzie w 79 r. erupcja Wezuwiusza pogrzebała pod popiołem ślady wielkiej cywilizacji. Papież przywołał słowa, które w tym samym miejscu powiedział w 2003 r. Jan Paweł II: „Dzisiaj podobnie, jak w czasach starożytnych Pompejów, konieczne jest głoszenie Chrystusa społeczeństwu, które oddala się od wartości chrześcijańskich, a nawet traci o nich pamięć”.
Były jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski z papieżem Leonem XIV
Pierwszy rok Leona XIV na Stolicy Piotrowej przyniósł kilka ważnych zmian na wysokich stanowiskach w Kurii rzymskiej. Ojciec Święty mianował m.in. nowych prefektów Dykasterii ds. Biskupów, Dykasterii ds. Posługi Miłosierdzia oraz prefekta Domu Papieskiego. Powołał też nowego substytuta w Sekcji do Spraw Ogólnych Sekretariatu Stanu.
Jedną z najpilniejszych nominacji po wyborze kard. Roberta Prevosta na 266. Następcę św. Piotra było obsadzenie stanowiska prefekta Dykasterii ds. Biskupów, wakującego po wyborze Leona XIV (sprawował on tę funkcję od czerwca 2023 r.). Decyzja w tej sprawie została ogłoszona 26 września ub.r.: Leon XIV mianował na to stanowisko włoskiego karmelitę, abp. Filippo Iannone, dotychczasowego prefekta Dykasterii ds. Tekstów Prawnych. Jego miejsce zajął mianowany 25 marca br. pochodzący z Australii bp Anthony Randazzo.
Pod hasłem „Kierunek Małżeństwo”, w niedzielę, 17 maja, ulicami miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny.
Radosna manifestacja za życiem, rodziną i tradycyjnie rozumianym małżeństwem rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00 w archikatedrze lubelskiej. Po wspólnej modlitwie zgromadzeni wyruszą z Placu Katedralnego ul. Królewską i Krakowskim Przedmieściem do Ogrodu Saskiego, gdzie w muszli koncertowej odbędą się prezentacje artystyczne dzieci z lubelskich szkół oraz festyn rodzinny z atrakcjami dla najmłodszych. Będą też różne stoiska, w tym namiot informacyjny dla dorosłych, gdzie znajdą się terapeuci, psychologowie i duszpasterze, do których można zwrócić się z prośbą o pomoc w trudnych sprawach małżeńskich i rodzinnych. Marsz zwieńczy koncert zespołu „Drewutnia”.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.