Reklama

Rekolekcje dla diakonów stałych

Niedziela Ogólnopolska 30/2018, str. 28-29

Archiwum autora

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W domu rekolekcyjnym przy sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w dniach 5-8 lipca br. odbyły się rekolekcje dla diakonów stałych posługujących w kilku diecezjach w Polsce. Zaproszenie na dni skupienia skierowane było nie tylko do diakonów, ale także do ich rodzin oraz osób zainteresowanych diakonatem stałym w naszym kraju. W rekolekcjach wzięło udział 25 osób, w tym 5 diakonów stałych posługujących w następujących archidiecezjach i diecezjach: katowickiej, opolskiej, toruńskiej oraz warszawskiej. Głównym organizatorem rekolekcji był Adam Runiewicz z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, który przygotowuje się do przyjęcia święceń diakonatu stałego.

Diakonat stały został przywrócony w Kościele rzymskokatolickim podczas Soboru Watykańskiego II.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pierwsze święcenia diakonatu stałego, udzielone 5 żonatym mężczyznom, miały miejsce 28 czerwca 1968 r. w Kolonii. W Kościele w Polsce pierwsze święcenia diakonatu stałego miały miejsce w 2008 r. w Toruniu. Obecnie na świecie w Kościele katolickim posługuje przeszło 46 tys. diakonów stałych.

W Kościele w Polsce w 8 archidiecezjach i diecezjach posługuje 29 diakonów stałych.

2018-07-25 11:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

TOPR apeluje: Nie wychodźcie w góry – fatalne prognozy pogody

2025-07-26 21:04

Karol Porwich/Niedziela

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zaapelowało w sobotę wieczorem o całkowite zaniechanie wszelkich aktywności górskich w Tatrach w niedzielę. Powodem są wyjątkowo niekorzystne prognozy pogody, która może stanowić poważne zagrożenie dla życia i zdrowia turystów.

Dla powiatu tatrzańskiego na niedzielę wydano ostrzeżenie trzeciego – najwyższego – stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Towarzyszyć im będą gwałtowne burze z porywami wiatru dochodzącymi do 80 km/h. Miejscami możliwe są także opady gradu.
CZYTAJ DALEJ

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Do wersji od lat istniejącej w naszej przestrzeni internetowej niezbędnika katolika, która każdego miesiąca inspiruje do modlitwy miliony katolików, dołączamy wersję papierową. Każdego miesiąca będziemy przygotowywać niewielki i poręczny modlitewnik, który dotrze do Państwa rąk razem z naszym tygodnikiem w ostatnią niedzielę każdego miesiąca.

CZYTAJ DALEJ

Wałbrzych/ Policja rozwiązała pikietę Ruchu Obrony Granicy

2025-07-27 07:51

[ TEMATY ]

Robert Bąkiewicz

Monika Książek

Ruch Obrony Granic na przejściu granicznym w Słubicach

Ruch Obrony Granic na przejściu granicznym w Słubicach

Policja rozwiązała pikietę Ruchu Obrony Granicy, która odbywała się w sobotę w Wałbrzychu. Wylegitymowano uczestników tego zgromadzenia; będą wobec nich kierowane wnioski do sądu – powiedziała PAP asp. szt. Monika Kaleta z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Pikieta, której przewodniczył Robert Bąkiewicz, odbywała się na Placu Magistrackim w Wałbrzychu. W zgromadzeniu brało udział kilkadziesiąt osób.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję