Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Zaczerpnąć ze źródła

Podczas dużej imprezy plenerowej „Urodziny Goleniowa” miejscowa parafia pw. św. Jerzego prowadziła akcję ewangelizacyjną

Niedziela szczecińsko-kamieńska 25/2017, str. 5

[ TEMATY ]

ewangelizacja

Maria Palica

W namiocie z dobrą literaturą religijną

W namiocie z dobrą literaturą religijną

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Każdy, kto chciał, mógł 20 maja w „Punkcie wody żywej” zaopatrzyć się w literaturę religijną albo porozmawiać z kapłanem. Chętnych do rozmowy z ks. Piotrem Dzedzejem, który przez kilka godzin dyżurował przy namiocie, nie brakowało. Podchodzili ludzie w różnym wieku, blisko związani z Kościołem, ale też zagubieni, szukający drogi do Boga. Poruszali różne tematy, także dotyczące kwestii wiary, czasem po prostu chcieli porozmawiać. – W ub.r. nasza inicjatywa spotkała się z pozytywnym przyjęciem i dlatego postanowiliśmy również w tym roku stanąć z namiotem ewangelizacyjnym – powiedział ks. Dzedzej. – Wiele osób, które do mnie podchodziło, do kościoła pewnie by nie przyszło, a tutaj miało okazję porozmawiać w mniej oficjalnych okolicznościach.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się też literatura religijna. Przez cały czas ktoś zachodził do namiotu, w którym dyżurowali parafianie, pani Hilaria Szulga i pan Piotr Stefaniak z synem Przemkiem, by wziąć oferowane w nim książki i czasopisma religijne oraz obrazki z modlitwami do świętych. W skrzynce na intencje znalazło się wiele próśb o modlitwę, które ks. Dzedzej zabrał ze sobą do Fatimy i w ich intencji odprawi Mszę św.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2017-06-13 11:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Brazylia: młodzież katolicka ewangelizowała w Amazonii

[ TEMATY ]

ewangelizacja

sasint/pixabay.com

Kilkudziesięciu przedstawicieli duszpasterstw młodzieżowych z różnych regionów Brazylii wzięło udział w tygodniowej akcji ewangelizacyjnej w Amazonii. Jej inicjatorką była diecezja Tocantinópolis w stanie Tocantins w północno-środkowej części kraju.

Ks. Antonio Ramos Prado z komisji episkopatu ds. młodzieży powiedział, że kampania ta, zwana "Misją Młodzieży", polegała na odwiedzaniu rozrzuconych po Amazonii wspólnot katolickich w rejonie Bico do Papagaio. Na tym rozległym obszarze pracuje około 50 misjonarzy.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Semeraro: dlaczego Newman wybrał oratorium Filipa Neri?

2025-11-04 20:21

[ TEMATY ]

oratorium

doktor Kościoła

Św. John Henry Newman

św. Filipa Neri

Vatican Media

Popiersie i relikwie Johan Henry'ego Newmana

Popiersie i relikwie Johan Henry'ego Newmana

W Rzymie, w macierzystym kościele Oratorium św. Filipa Neri odprawiono Mszę dziękczynną za ogłoszenie św. Johna Henry’ego Newmana doktorem Kościoła. Liturgii przewodniczył kard. Marcello Semeraro. W homilii zastanawiał się nad duchowym pokrewieństwem nowego doktora Kościoła i założyciela oratorianów. Dlaczego Newman po swej konwersji wstąpił właśnie do tego zgromadzenia i obrał św. Filipa za duchowego przewodnika?

Kard. Semeraro przypomniał, że Newman długo się zastanawiał nad swą przyszłością w Kościele katolickim i rozważał wiele różnych opcji. Ostatecznie zdecydował się na oratorium, ponieważ pociągał go duchowy urok św. Filipa.
CZYTAJ DALEJ

Mrowiny. Pokora fundamentem modlitwy

2025-11-05 15:53

[ TEMATY ]

Wizytacja kanoniczna

bp Adam Bałabuch

Mrowiny

Stanisław Bałabuch

Bp Adam Bałabuch i ks. kan. Paweł Szajner, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mrowinach

Bp Adam Bałabuch i ks. kan. Paweł Szajner, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mrowinach

W niedzielę 26 października parafia Matki Bożej Królowej Polski przeżywała wizytację kanoniczną biskupa Adama Bałabucha.

Spotkanie to, pełne modlitwy i wdzięczności, przypadło w dziesiątą rocznicę poświęcenia kościoła parafialnego. Proboszcz ks. kan. Paweł Szajner, który od początku tworzy tę wspólnotę, przedstawił sprawozdanie duszpastersko-gospodarcze, ukazując żywy obraz parafii złożonej z Mrowin, Łażan, Krukowa i Zastruża.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję