Reklama

Czy chrześcijańscy uchodźcy są zagrożeni atakami?

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W bawarskim mieście Prien am Chiemsee 29-latek z Afganistanu zasztyletował na ulicy 38-letnią kobietę, też Afgankę, i to na oczach jej dzieci. 29-latek to bardzo religijny muzułmanin, 38-latka zaś była chrześcijanką, nawróconą z islamu, zaangażowaną w pomoc dla uchodźców. Czy był to atak na tle religijnym? Policja, także ze względu na polityczną poprawność, kluczy. Mówi się, że mężczyzna miał zaburzenia nerwowe, leczył się psychiatrycznie, ale w aktach sądowych opisano go również jako bardzo religijnego. Czy chrześcijańscy konwertyci z islamu mogą w środku Europy czuć się bezpieczni? A co z chrześcijańskimi uchodźcami z Iranu, Iraku czy Syrii, którzy, gdy przybywają do Europy, są umieszczani w tych samych miejscach co muzułmanie? Co jakiś czas pojawiają się głosy, że są zastraszani i atakowani. Niemieckie elity, także kościelne, stoją na razie na stanowisku, że są to przypadki incydentalne i nie stanowią powszechnego problemu. Innego zdania są działacze Open Doors. Ich przedstawiciele przyglądają się uważnie tym sytuacjom i rozmawiają z narażonymi na ataki uchodźcami. Zdecydowana większość z nich mówi, że w obozach dla uchodźców nie czuje się bezpiecznie. Ponad połowa twierdzi, że była fizycznie atakowana, i to nie raz, przypadkowo, ale wielokrotnie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2017-05-24 09:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Być w drodze z Jezusem!

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Łk 9, 51-56

Wtorek, 30 września. Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
CZYTAJ DALEJ

Włochy: wraca święto narodowe w dniu wspomnienia św. Franciszka

2025-09-30 07:52

[ TEMATY ]

Św. Franciszek z Asyżu

flickr.com

4 października Asyż ponownie stanie się duchowym sercem Włoch. Tegoroczne obchody ku czci św. Franciszka nabierają szczególnego znaczenia – parlament zatwierdził bowiem ustawę ustanawiającą dzień patrona Italii nowym świętem państwowym.

Premier Giorgia Meloni, wraz z ministrem kultury Alessandro Giulim, przybędzie do Asyżu, aby uczestniczyć w liturgii i uroczystościach cywilnych. Do wizyty dojdzie zaledwie kilka dni po tym, jak Izba Deputowanych przyjęła ustawę ustanawiającą 4 października nowym dniem wolnym od pracy na cześć patrona Włoch. Teraz projekt czeka na zatwierdzenie przez Senat, a wejście w życie przepisów zaplanowano na 2027 rok.
CZYTAJ DALEJ

Rozpoczyna się nowy rok akademicki 2025/2026

2025-10-01 07:15

[ TEMATY ]

studenci

rok akademicki

Adobe Stock

1 października na polskich uczelniach rozpoczyna się nowy rok akademicki 2025/2026. Studenci wchodzą w ten rok z optymizmem, z kolei środowisko akademickie ma więcej obaw niż nadziei.

W nowym roku akademickim przedstawicielki studentów i doktorantów - przewodnicząca Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej Julia Bednarska-Leśniak oraz przewodnicząca Krajowej Reprezentacji Doktorantów Anna Nieczaj - liczą przede wszystkim na wypracowanie zmian w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, m.in. takich jak modyfikacja systemu stypendialnego dla studentów, wprowadzenie zapomóg dla doktorantów czy możliwość zawieszenia kształcenia w szkołach doktorskich z powodów innych niż rodzicielstwo.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję