Reklama

Chcą korespondować

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

5979. Czytelniczka z Częstochowy

Mam 55 lat, jestem rencistką. Mieszkam z córką i wnuczkiem. Chciałabym poznać przyjaciół, którzy byliby moim wsparciem. Nawiążę przyjaźń korespondencyjną z osobą samotną. Razem łatwiej iść przez życie i można czynić wiele dobrego. Proszę o listy.

5980. Anna z Częstochowy

Jestem emerytką, osobą wierzącą, mam 61 lat. Cenię wartości chrześcijańskie, jestem domatorką, opiekuję się mamą w podeszłym wieku. Mam wykształcenie średnie i szerokie zainteresowania: film, teatr, muzyka, przyroda. Szukam prawdziwych przyjaciół w podobnym wieku i o dobrym sercu, bo wtedy łatwiej iść przez życie. Poznam osoby, które tak jak ja czują się opuszczone – może uda mi się też znaleźć drugą połówkę...

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

5981. Joanna z Częstochowy

Jestem panną, mam 31 lat, wykształcenie średnie (informatyka, administracja, rachunkowość, bankowość). Chciałabym stworzyć szczęśliwą rodzinę, opartą na wartościach chrześcijańskich. Dokucza mi samotność i nie czuję się z tym dobrze. Szukam przyjaciół na dobre i na złe, a także kogoś bardzo bliskiego – z Polski i krajów UE. Proszę o podanie adresu e-mail oraz numeru telefonu – to ułatwi kontakt.

5982. Zbigniew z woj. dolnośląskiego

Mam 57 lat, jestem trochę nieśmiałym kawalerem, katolikiem. Ukończyłem studia wyższe techniczne, ale moje zainteresowania to także ciekawa książka, film, muzyka, podróże. Pracuję zawodowo. Pragnę poznać kogoś na dobre i na złe, bratnią duszę, z którą mógłbym przejść przez życie z Bożym błogosławieństwem i która byłaby zdecydowana zamieszkać na Dolnym Śląsku.

Uwaga! Czytelnicy nawiązują kontakty z osobami ogłaszającymi się na własną odpowiedzialność.

2016-09-21 08:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szokujące tezy "eksperta" demografii: Otwórzmy granice i będzie nas 70 milionów

2025-07-11 09:43

[ TEMATY ]

Polska

demografia

migracja

wyludnianie się

otwarcie granic

screenshot

GUS szacuje, że w 2060 r. będzie nas 30,9 mln. Od lat demografowie łamią sobie głowy, w jaki sposób powstrzymać ten zatrważający trend. W dyskusji akademickiej właśnie pojawiły się radykalne głosy, by... szeroko otworzyć granice i problem się sam rozwiąże. - Jeśli nie migracja, to na dzisiaj nie ma innej możliwości powstrzymania procesu wyludniania się naszego kraju - twierdzi prof. Piotr Szukalski z Uniwersytetu Łódzkiego.

Światowy Dzień Ludności obchodzony jest 11 lipca. Według Głównego Urzędu Statystycznego, Polska wkroczyła w okres kryzysu demograficznego, a w kwietniu liczba ludności wyniosła ponad 37,4 mln. Z prognoz wynika, że do 2060 r. spadnie o 6,7 mln i wyniesie 30,9 mln, a połowa mieszkańców naszego kraju będzie miała ponad 50 lat. Z kolei ONZ przewiduje, że populacja Polski do 2100 r. zmniejszy się do ok. 19 mln.
CZYTAJ DALEJ

To co stracone dla Boga, nigdy nie jest przez niego zapomniane

Rozważanie do Ewangelii Mt 19, 27-29

Czytania liturgiczne na 11 lipca 2025;
CZYTAJ DALEJ

Kolejny dzień początku końca

2025-07-12 07:23

[ TEMATY ]

Samuel Pereira

Materiały własne autora

Samuel Pereira

Samuel Pereira

Minęło sześć tygodni od przegranej obozu rządzącego w wyborach prezydenckich. Sześć tygodni politycznego bezruchu, gorączkowego przeczesywania własnych szeregów i tępego wpatrywania się w sufit w poszukiwaniu „planu B”. Miało być nowe otwarcie. „Jeszcze tylko Pałac” – mówili. A tymczasem Pałac przejęty, prezydent Karol Nawrocki za niecały miesiąc zostanie zaprzysiężony, a Koalicja 13 grudnia stanęła – nie w miejscu, ale w martwym punkcie. Zacięcie, brak pomysłu, brak wizji, brak przyszłości.

Porażka z Nawrockim zaskoczyła ich nie dlatego, że była „niemożliwa”. Zaskoczyła dlatego, że nie przewidzieli żadnego scenariusza poza zwycięstwem. I zamiast zmierzyć się z pytaniem „dlaczego przegraliśmy?”, wpadli w histerię. Najpierw – jak ujawniła Interia – Donald Tusk miał naciskać na marszałka Hołownię, by ten zablokował objęcie urzędu przez nowego prezydenta. De facto zamach stanu: „uśmiechnięty”, wsparty dywizją autorytetów prawniczych i gadających głów w mediach, ale jednak zamach. Gdy Hołownia – na szczęście – odmówił, w zanadrzu pojawił się nowy pomysł, czysto PR-owy: rekonstrukcja rządu. Kolejna zagrywka taktyczna w miejsce strategii. Jakby przesuwanie tych samych figur na tej samej planszy mogło nagle zmienić wynik gry.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję