Bardzo miłym akcentem była wizyta Francuzów w zielonogórskiej parafii pw. św. Józefa Oblubieńca, do której młodzież przyjechała ze swoim biskupem Françoisem Touvetem z diecezji Châlons. W Zielonej Górze przez te kilka dni trwało prawdziwe święto młodych. Nie tylko modlono się i dawano świadectwa, ale odbyły się także duża uliczna dyskoteka i koncert. W Gorzowie młodzież z neokatechumenatu z Wybrzeża Kości Słoniowej prowadziła ewangelizację uliczną.
Nie tylko większe parafie gościły młodych. W podgłogowskim Jaczowie gościła grupa Senegalczyków. Miejscowa wspólnota parafialna przygotowała dla nich moc atrakcji. Były meksykański i afrykański taniec, warsztaty japońskiej kaligrafii i orgiami oraz pokaz brazylijskiej sztuki walki. Zorganizowano także wizytę w kopalni.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Głównym wydarzeniem, w którym uczestniczyli goście oraz młodzi z naszej diecezji, było tzw. Lubuskie Uwielbienie, które odbyło się w sobotę 23 lipca pod figurą Chrystusa Króla w Świebodzinie. W Świebodzinie modliło się ponad 3 tys. osób. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16 i trwało aż do godz. 23. Były tam m.in.: wielojęzyczna Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego, koncert projektu „Bachus Classis Orchestra”, pokazy tańców polskich, pokaz tańca ulicznego Hip-Hop Dance w wykonaniu grupy „Wojownicy krzyża”, uwielbienie prowadzone przez Tymczasową Formację Prowizoryczną, Teatr „Małe Co Nieco” oraz świadectwa.
Z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej do Krakowa wyjechało 57 grup ze swoimi duszpasterzami. Ponadto 1000 osób weźmie udział jedynie w samym czuwaniu i końcowej Mszy św. z papieżem Franciszkiem. Młodzież z naszej diecezji wyjechała do Krakowa autokarami i samochodami prywatnymi. Spora grupa, bo ponad 550 osób, skorzystała ze specjalnego pociągu przygotowanego przez PKP Intercity. Pociąg zabrał młodych do Krakowa z Kostrzyna, Gorzowa, Zielonej Góry i Głogowa. Warto też wspomnieć o niewielkiej, dwunastoosobowej grupie z Nowej Soli, która na ŚDM do Krakowa postanowiła udać się pieszo.