Reklama

Uwaga! Konkurs!

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mamy dla was 3 audiobooki ks. Marka Dziewieckiego „Koniec wymówek! Trenuj z Jezusem ciało i ducha”, wydaną w ramach serii „Rób to co kochasz” (www.rtck.pl).

Na płycie znajdziesz odpowiedzi na pytania:
• Czym jest równowaga ciała i ducha?
• Czego możemy nauczyć się tylko od sportowców?
• Czy Jezus był wysportowany?
• Jak promował zdrowy tryb życia Ten, Który jest w pełni Bogiem i w pełni człowiekiem?
• Co to wszystko oznacza dla ciebie w praktyce – w twoim życiu tu i teraz?
• Na jakie dwie choroby zapadł świat?

Jak zdobyć płytę?
Wystarczy na tablicy naszego profilu na Facebooku dokończyć zdanie: „Pierwszym krokiem do zmiany mojego życia jest…”.
Spośród wypowiedzi wybierzemy trzy naszym zdaniem najciekawsze. Wyniki opublikujemy na FB.
Konkurs ruszy wieczorem w sobotę 12 marca, zakończy się tydzień później.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2016-03-09 08:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Japonia przed Krakowem

Niedziela Ogólnopolska 4/2016, str. 53

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Niedziela Młodych

Z s. Anetą Płonecką, misjonarką Wspólnoty Słudzy Ewangelii, koordynującą wyjazd młodzieży z Japonii na ŚDM do Krakowa, rozmawia Zofia Świerczyńska

ZOFIA ŚWIERCZYŃSKA: – Jaki jest Kościół w Japonii?
CZYTAJ DALEJ

Głód, prestiż i władza nie rządzą uczniem, bo rządzi słowo Boga

[ TEMATY ]

Ks. Krzysztof Młotek

Glossa Marginalia

Bożena Sztajner/Niedziela

Rdz 2,7-9 otwiera obraz człowieka jako istoty „ulepionej” z prochu. Hebrajski gra tu słowami: ’ādām i ’adāmâ, człowiek i ziemia. Życie pochodzi z Bożego tchnienia. Pan tchnie w nozdrza „tchnienie życia” (nišmat ḥajjîm). Człowiek staje się „istotą żyjącą” (nefeš ḥajjâ), kimś oddychającym, zdolnym do wolnej odpowiedzi. Tekst używa złożenia „Pan Bóg” (JHWH ’ĕlōhîm), łącząc bliskość z majestatem. Ogród i drzewa opisują dar oraz granicę. Drzewo życia wskazuje na życie przyjmowane. Drzewo „poznania dobra i zła” używa zwrotu obejmującego całość rozróżnień moralnych (merismus). Granica stoi na straży wolności wobec pokusy samowładzy.
CZYTAJ DALEJ

Łódź: Całun – obraz miłości Boga do człowieka

2026-02-22 18:56

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Wykład o Całunie Turyńskim w kościele Wniebowzięcia NMP w Łodzi

Wykład o Całunie Turyńskim w kościele Wniebowzięcia NMP w Łodzi

Wierni parafii Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łodzi mogli wysłuchać prelekcji o Całunie Turyńskim - jednej z najważniejszych relikwii dla chrześcijan.

Konferencje na temat Całunu Turyńskiego wraz z dokładnym opisem męki i śmieci Pana Jezusa wygłosiła dr nauk humanistycznych Anna Marię Krogulska, świecka misjonarka.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję