Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

W Katolickim Radiu Zamość

Niedziela zamojsko-lubaczowska 6/2016, str. 3

[ TEMATY ]

radio

spotkanie opłatkowe

Jan Cios

Ks. prof. Józef Kloch podczas wykładów

Ks. prof. Józef Kloch podczas wykładów

Wspomnienie św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy, które przypada na 24 stycznia, jest okazją do spotkania opłatkowo-noworocznego dla osób zaangażowanych w pracę i istnienie Katolickiego Radia Zamość. Dyrekcja, pracownicy, współpracownicy, wolontariusze oraz zaproszeni goście spotkali się razem 25 stycznia w sali przy kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu. Jak co roku, na spotkaniu obecny był pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej bp Marian Rojek, który, kierując do zebranych słowo, posłużył się pewnym obrazem, by uświadomić wszystkim współtworzącym Katolickie Radio Zamość, jak ważną rolę w życiu człowieka pełni posługa słowa.

– Wy wszyscy jesteście sługami słowa, także gdy chodzi o posługę bezpośrednią jako dziennikarze, redaktorzy, autorzy różnych artykułów, ci, którzy prowadzą radiowe audycje – to wszystko jest związane ze słowem. By to słowo nabrało swojej mocy, musi mieć odpowiedni czas w nas, by zadziałało – mówił bp Rojek.

Szczególnym gościem tegorocznego spotkania był ks. prof. Józef Kloch, wykładowca UKSW w Warszawie, były rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. Ks. Kloch wygłosił ciekawy wykład na temat diecezjalnych rozgłośni, które są dobrym narzędziem nowej ewangelizacji. W swoim wystąpieniu Ksiądz Profesor pytał: – Jak dotrzeć do współczesnego człowieka z Ewangelią? Co zrobić? Jakie mamy środki? W odpowiedzi na postawione pytania wskazał: – Z całą pewnością mamy radio diecezjalne, mamy inne media diecezjalne, chociażby „Niedzielę”. Mamy też media lokalne. Wszystkie te elementy składają się na mówienie o Ewangelii. Wszystkie te media można by użyć do tego, żeby właśnie informacja stała się też formacją – wskazał ks. Kloch.

Dyrektor Katolickiego Radia Zamość i redaktor odpowiedzialny „Niedzieli Zamojsko-Lubaczowskiej” ks. Krystian Bordzań podkreślił, że 2016 rok jest dla naszej rozgłośni rokiem pełnym wyzwań: – Trwa Rok Bożego Miłosierdzia, Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski, a przed nami Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Katolickie Radio Zamość wszystkim tym wydarzeniom będzie towarzyszyć – wskazał ks. Bordzań, mówiąc o planach pracy mediów katolickich w diecezji w rozpoczynającym się roku.

Reklama

Tradycją jest, że spotkania opłatkowo-noworoczne dla osób tworzących w różny sposób Katolickie Radio Zamość urozmaica swoim występem wyjątkowy gość. W tym roku były to dzieci z Akademii Rozwoju Talentu Violinki, która ma siedzibę w Zamościu. Swoim talentem ubogaciły wszystkich zebranych, przygrywając na skrzypkach piękne polskie kolędy i zachęcając wszystkich do wspólnego śpiewu.

Na zakończenie spotkania zebrani obejrzeli film dotyczący działalności radia, po czym Ksiądz Biskup pobłogosławił opłatki, Ksiądz Dyrektor odczytał fragment Ewangelii według św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa, co wprowadziło zebranych w czas składania sobie serdecznych życzeń, śpiewu kolęd i dzielenia się opłatkiem.

2016-02-04 10:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jubileuszu 90-lecia Polskiego Radia

[ TEMATY ]

jubileusz

radio

www.polskieradio.pl

Kiedy uczestniczę w jubileuszu 90-lecia Polskiego Radia i myślę o jego roli, przychodzą mi na myśl trzy słowa: misja, edukacja, kultura - powiedział abp Wojciech Polak. Dodał, że wielką zasługą Polskiego Radia jest "spajanie" naszego społeczeństwa wokół podstawowych wartości, które wyrastają z polskiej kultury, na którą składa się też chrześcijańskie dziedzictwo.

Mówiąc o misji Polskiego Radia publicznego abp Polak na pierwszym miejscu wskazał na rolę radia w zakresie budowania społeczeństwa obywatelskiego, co - jak podkreślił - polega na tworzeniu "pewnych naturalnych więzów, które nam, szczególnie dziś są tak bardzo potrzebne". Dodał, że bogata oferta programowa Radia ma budować to, co jest "kośćcem naszego społeczeństwa".

CZYTAJ DALEJ

Bielawa. Wyróżniony za wrażliwość na drugiego człowieka

2023-02-03 09:00

[ TEMATY ]

Bielawa

ks. Daniel Marcinkiewicz

ks. Mirosław Benedyk

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Wieloletni duszpasterz parafii Wniebowzięcia NMP ks. kan. Daniel Marcinkiewicz, został dostrzeżony przez świeckie media i nominowany do prestiżowej nagrody.

Kapituła konkursowa jednego z dolnośląskich dzienników, przyznała nominację ks. Marcinkiewiczowi do tytułu Osobowość Roku 2022 powiatu dzierżoniowskiego, w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”. Tym samym doceniono wkład i pracę kapłana w życie lokalnej społeczności, który od wielu lat pomaga najbardziej potrzebującym mieszkańcom Bielawy, przygotowując i wydając im paczki żywnościowe. Niedziela Świdnicka nie raz informowała o działalności charytatywnej kapłana, który nie tylko karmi, ale i wychowuje swoich podopiecznych.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent Duda wysłał depeszę kondolencyjną do prezydenta Turcji

2023-02-06 17:05

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

Karol Porwich/Niedziela

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Pragnę przekazać na Pana ręce wyrazy najgłębszego współczucia dla bliskich ofiar oraz dla poszkodowanych. Polska i Polacy łączą się z nimi w bólu i smutku - napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej do prezydenta Turcji Recepa Erdogana po trzęsieniu ziemi na południowym wschodzie kraju.

W poniedziałek nad ranem południowo-wschodnią Turcję i północną Syrię nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8. Zginęło blisko 1,5 tys. osób. Jak poinformowała w poniedziałek turecka rządowa agencja ds. sytuacji nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych (AFAD), ranne są 7634 osoby. Co najmniej 810 osób zginęło w Syrii - podało ministerstwo zdrowia w Damaszku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję