Reklama

Książka

Cała prawda

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Marek Karp, Filip Adwent, Leszek Tobiasz, Sławomir Petelicki, Józef Szaniawski, Jan Kulczyk… Sporo było w ostatnich latach zagadkowych śmierci, często z dziwnych przyczyn, w jeszcze dziwniejszych okolicznościach. Z niektórymi próbuje się zmierzyć Dorota Kania, dziennikarka „Gazety Polskiej”.

Zaznacza, że wiele faktów jest znanych, ale na nich zwykle się kończy, ona natomiast chce pójść dalej.

Autorka poszła świeżymi tropami, zadała dobre pytania, zasiała odpowiednie wątpliwości, ale co do efektów – nie miejmy złudzeń. Podsumowując, może powiedzieć, że ma wątpliwości co do przyczyn śmierci red. Szaniawskiego, nie wierzy w samobójczą śmierć gen. Petelickiego. Książkę kończy opis przypadku Jana Kulczyka i puenta: „Być może nigdy nie poznamy całej prawdy o [tej] śmierci” – pasująca także do innych opisywanych przypadków.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2015-12-23 09:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Hiszpania: Pod Madrytem ma powstać najwyższy posąg Chrystusa na świecie

2025-06-26 06:41

[ TEMATY ]

Hiszpania

zrzut ekranu x.com

W Hiszpanii pod Madrytem ma powstać najwyższy posąg Chrystusa na świecie. Rzeźba ma mierzyć 37 metrów i będzie wyższa o siedem od słynnego pomnika w Rio de Janeiro i cztery od figury Chrystusa Króla w Świebodzinie. Środki na sfinansowanie projektu płyną głównie z Meksyku i Polski.

Statua ma stanąć w miejscowości Boadilla del Monte, położonej około 15 km na zachód od Madrytu. Ma zostać wykonana z betonu zbrojonego i być pusta w środku, umożliwiając wejście zwiedzającym. W wewnętrznej kaplicy znajdzie się duże ruchome serce, a twarz Chrystusa ma być odwzorowana na podstawie całunu turyńskiego.
CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2025 r.

Maj i czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.
CZYTAJ DALEJ

Świętowali 62. rocznicę świeceń kapłańskich

2025-06-26 16:55

Biuro Prasowe AK

    - Powierzamy miłosiernemu Panu ludzkich losów wszystkich naszych zmarłych współbraci, a dla nas – będących jeszcze w drodze do wieczności – prosimy o Boże błogosławieństwo, byśmy mogli służyć do końca – mówił w katedrze na Wawelu w 62. rocznicę święceń kapłańskich kard. Stanisław Dziwisz.

Przy konfesji św. Stanisława BM wraz z arcybiskupem krakowskim seniorem modlili się kapłani wyświęceni 23 czerwca 1963 r. W 62. święceń kapłańskich księża, którzy przyjęli ten sakrament z rąk abp. Karola Wojtyły w 1963 roku, powrócili do wawelskiej katedry, aby przy konfesji św. Stanisława BM dziękować za dar kapłaństwa. Wśród nich byli bp Jan Zając i kard. Stanisław Dziwisz, którzy przewodniczył Eucharystii.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję