Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Rodzina tkanką narodu

Niedziela bielsko-żywiecka 47/2015, str. 1

[ TEMATY ]

święto niepodległości

PB

Uroczystości patriotyczne w Bielsku-Białej

Uroczystości patriotyczne w Bielsku-Białej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Troska o rodzinę jest najlepszą inwestycją w przyszłość narodu i państwa. Bez zdrowej moralnie rodziny trudno myśleć o budowaniu pomyślnej przyszłości dla narodu. To wyzwanie współcześnie staje się szczególnie aktualne, zwłaszcza w obliczu ataków zarówno na rodzinę, jak i wartości narodowe – powiedział podczas obchodów Święta Niepodległości bp Piotr Greger.

11 listopada biskup pomocniczy naszej diecezji celebrował dziękczynną Eucharystię w bielskim kościele św. Maksymiliana Kolbego w Aleksandrowicach. Mszę św. koncelebrowali kapłani bielskich parafii oraz kapelan jednostki wojskowej ks. Marek Rycio. Z duchownymi katolickimi modlił się także ewangelicki biskup Paweł Anweiler. W uroczystościach tradycyjnie od lat organizowanych w aleksandrowickiej świątyni wzięli udział żołnierze 18. Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego, reprezentanci środowisk kombatanckich i różnych nurtów życia społecznego i religijnego, harcerze oraz przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i szkół stolicy Podbeskidzia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Nie od dziś wiadomo, że więzi w rodzinie i relacje pomiędzy rodzinami stanowią żywą tkankę narodu. Ojczyzna jest silna, jeśli te więzy są głębokie, stabilne i oparte na wierności oraz wzajemnym poszanowaniu. Konieczna jest dziś w naszej Ojczyźnie solidarność rodzin, otwarcie się jednych wspólnot rodzinnych na inne, permanentne szukanie tego, co łączy, a nie podkreślanie tego, co dzieli. Żadna rodzina żyjąca w naszej Ojczyźnie nie powinna czuć się osamotniona i pozostawiona sama sobie – powiedział w homilii bp Piotr Greger, przywołując zbliżający się jubileusz Chrztu Polski, a także zabiegi Kościoła zmierzające do promocji rodziny.

Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy uroczystości przeszli w kolumnie marszowej na cmentarz wojskowy na osiedlu Wojska Polskiego. Tam odbył się Apel Poległych, złożono wiązanki kwiatów i odmówiono modlitwy za zmarłych obrońców naszej Ojczyzny.

2015-11-19 11:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prymas: trzeba nam dziś wołać o pamięć i o szacunek dla wolności odzyskanej po latach zaborów

Jan Paweł II uczył, że wolność jest zawsze darem i zadaniem. Może trzeba nam dziś wołać o pamięć i o szacunek dla wolności odzyskanej po latach zaborów – powiedział w piątek w katedrze gnieźnieńskiej prymas Polski abp Wojciech Polak.

Metropolita gnieźnieński przewodniczył mszy świętej podczas obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
CZYTAJ DALEJ

Włochy: kilka kościołów uszkodzonych w trzęsieniu ziemi. Modlitwy na świeżym powietrzu

2026-08-03 14:03

[ TEMATY ]

Włochy

trzęsienie ziemi

modlitwy

świeże powietrze

kilka kościołów

uszkodzonych

Adobe Stock

Amfiteatr Flawiuszów, położony w historycznym centrum Pozzuoli koło Neapolu we Włoszech

Amfiteatr Flawiuszów, położony w historycznym centrum Pozzuoli koło Neapolu we Włoszech

Kilka kościołów w diecezji Pozzuoli zostało uszkodzonych w wyniku piątkowego trzęsienia ziemi o magnitudzie 4,7 na Polach Flegrejskich koło Neapolu. Niedzielne Msze św. odprawiano tam na świeżym powietrzu.

Wszystkie świątynie są monitorowane pod kątem ewentualnych zniszczeń przez Diecezjalne Biuro ds. Dziedzictwa Kulturowego, kierowane przez ks. Roberto Della Roccę. Wczoraj rano biskup diecezji Pozzuoli, Carlo Villano wziął udział w spotkaniu z Centrum Koordynacji Pomocy, któremu przewodniczył prefekt Neapolu, Michele di Bari. Wśród obecnych był też prezydent regionu Kampania, Roberto Fico.
CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Możesz zaśpiewać ze zespołem TGD. Ruszyły zapisy na warsztaty

2026-08-03 18:57

[ TEMATY ]

Świdnica

TGD

warsztaty muzyczne

Barbara Janas

Materiały organizatorów

Plakat promujący wydarzenie

Plakat promujący wydarzenie

Młodzież i dorośli będą mogli rozwijać swoje umiejętności wokalne pod kierunkiem Piotra i Emilii Nazaruk, a następnie wystąpić razem z zespołem TGD podczas finałowego koncertu w świdnickiej katedrze.

Miłośnicy muzyki chrześcijańskiej spotkają się w Świdnicy w dniach 19–20 września. Warsztaty skierowane są zarówno do młodzieży, jak i osób dorosłych, które chcą rozwijać swoje umiejętności wokalne, doświadczyć radości wspólnego śpiewania i przez muzykę wyrazić wiarę.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję