Reklama

Wszystkie nasze dzienne sprawy

Różnokolorowe koperty, które trafiają codziennie na redakcyjne biurka, a ostatnio coraz częściej e-maile, są świadectwem głębokiego zaufania, jakim darzą nas Czytelnicy. Dzieląc się na łamach niektórymi listami z redakcyjnej poczty, pragniemy, aby „Niedziela” była owocem zbiorowej mądrości redakcji i Czytelników.

Stulatka czyta „Niedzielę”

W I niedzielę Wielkiego Postu odbyła się w kaplicy dojazdowej w Hucie Gogołowskiej w parafii Gogołów w diecezji rzeszowskiej piękna uroczystość. Parafianka Anna Winiarska dziękowała Panu Bogu za 100 lat życia. Razem z nią dziękowali: rodzina, sąsiedzi, kapłani, przedstawiciele gminy Frysztak z wójtem Janem Ziarnikiem. Mszę św. w jej intencji odprawił proboszcz ks. Jacek Cierpich, kazanie wygłosił poprzedni proboszcz ks. prał. Emil Midura, który zna Jubilatkę od 1973 r. W wydarzeniu brał udział także ks. Marek Miarecki.

Jubilatka urodziła się 23 lutego 1915 r., wyszła za mąż w 1935 r. W 1944 r. była z rodziną wysiedlona do Niewodnej. Gdy wróciła, zastała zgliszcza, dom trzeba było odbudować, wychowywać czwórkę dzieci. Jak podkreślił kaznodzieja, miała pracowite życie, ale pracę zawsze łączyła z modlitwą.

Od czasu, gdy w Hucie Gogołowskiej została wybudowana kaplica dojazdowa, pani Anna brała udział we Mszy św. nie tylko w niedziele, ale i w dni powszednie. Przeżyła śmierć męża w 1998 r., a później śmierć trojga dzieci – dwóch synów i córki. Jej życie podobne jest do życia biblijnego Joba, którego dotykały cierpienia, ale mówił: „Pan dał, Pan wziął, niech będzie imię Pańskie błogosławione” (Job 1, 21 – przyp. red.).

Reklama

Rodzina Jubilatki to wzór rodziny wielopokoleniowej – razem z nią mieszka syn z żoną oraz wnuczka z mężem i dwojgiem prawnuków. W sumie pani Anna ma 17 wnuków, 24 prawnuków i 3 praprawnuków. Lubi towarzystwo, jest dobrym członkiem Kościoła i swojej parafii. Gdy były budowane kościół w Gogołowie czy kaplica w Hucie Gogołowskiej, wspomagała te dzieła modlitwą i ofiarą. Jest też otwarta na potrzeby bliźnich. Przez wiele lat była przełożoną róży różańcowej, teraz tę funkcję przejęła jej synowa. Jubilatka słucha Radia Maryja, ogląda Telewizję Trwam, jest wierną czytelniczką prasy katolickiej, zwłaszcza „Niedzieli”. Czyta bez okularów, ma dobry słuch, lubi kwiaty i pielęgnuje je w ogródku. Jak mówi – ma za co dziękować Bogu. A więc za wszystko, co jej Pan uczynił, za wszystkie łaski, dziś wszyscy mówimy: Bogu niech będą dzięki.

Ks. prał. Emil Midura

Oczekujemy na listy pod adresem:
„Niedziela”, ul. 3 Maja 12
42-200 Częstochowa.
Na kopercie należy napisać: „Listy”
e-mail: redakcja@niedziela.pl

2015-03-17 13:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Adrian Put zamieszka w Gorzowie

2022-08-16 13:13

[ TEMATY ]

diecezja

gorzów

Bp Adrian Put

Kamil Krasowski

Bp Adrian Put urodził się w 1978 r. Szczecinie, jednak od 12. roku życia wraz z rodzicami zamieszkał w Gorzowie

Bp Adrian Put urodził się w 1978 r. Szczecinie, jednak od 12. roku życia wraz z rodzicami zamieszkał w Gorzowie

Bp Adrian Put wkrótce zamieszka na plebanii katedralnej w Gorzowie Wlkp.

Taką wiadomość przekazał ks. Zbigniew Kobus 15 sierpnia na zakończenie uroczystości odpustowych w gorzowskiej katedrze pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. – Przyjmujemy księdza biskupa Adriana z radością, sądząc że jego obecność w Gorzowie będzie korzystna zarówno dla duszpasterstwa, jak i pozwoli na nowe impulsy duszpasterskie dla północnej części diecezji zielonogórsko-gorzowskiej – powiedział proboszcz katedry.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Na piechotę od Helu po Giewont!

2022-08-16 15:07

[ TEMATY ]

pielgrzymka

facebook.com/ewa.maciejczak.5

Ewa Maciejczak z Sokolnik Mokrych w powiecie przysuskim wędruje przez Polskę w intencji pokoju w Ukrainie. Pątniczka jest już 23 dzień w podróży. Wyruszyła z Helu, kilka dni temu dotarła na Jasną Górę. Obecnie podąża w kierunku Zakopanego, by ostatecznie wejść na Giewont.

Ewa Maciejczak osiągnęła pierwszy cel pieszej pielgrzymki przez cała Polskę, docierając 13 sierpnia na Jasną Górę. W 19 dni pokonała 650 kilometrów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję