Reklama

Rożaniec za Ojczyznę

Świadectwa naszych czytelników

Mieć czas na Różaniec

Niedziela Ogólnopolska 25/2014, str. 28

[ TEMATY ]

różaniec

Bożena Sztajner/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Różaniec jest moją ulubioną modlitwą” – te słowa św. Jana Pawła II stały się dla mnie inspiracją do podjęcia decyzji o codziennym odmawianiu modlitwy różańcowej. Okazją do tego stał się fakt podarowania mi w latach 80. ubiegłego stulecia przez przyjaciół powracających ze spotkania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II jednego z różańców, które otrzymali. Podarowany różaniec poprzez codzienne używanie uległ już zużyciu. Mam jednak inne różańce ofiarowane przez Jana Pawła II. Mam także różaniec, na którym modlił się mój śp. brat ks. Mirosław Drozdek SAC – kustosz sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Obecnie na nim się modlę, jest dla mnie swego rodzaju relikwią.

Reklama

Podczas codziennej modlitwy podejmuję określone intencje. Również codziennie odmawiam dodatkowo po jednej cząstce Różańca w intencji misyjnej, za Ojczyznę i w intencji duchowej adopcji dziecka poczętego. Kiedy mam świadomość, że rano lub w ciągu dnia czekają mnie obowiązki, wstaję godzinę wcześniej, by mieć czas na modlitwę różańcową, która dodaje mi sił i ducha na cały dzień. Również codzienne odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz łączność z Jasną Górą poprzez Telewizję Trwam podczas Apelu Jasnogórskiego stały się dla mnie obowiązkiem. Jedynym tygodnikiem, który staram się czytać niemal w całości, jest „Niedziela”, którą następnie przekazuję znajomym do dalszego czytania.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Serdecznie zachęcam wszystkich, którym leżą na sercu pokój na świecie i dobro naszej Ojczyzny, do codziennego odmawiania Różańca, o co prosiła Matka Boża w objawieniach fatimskich, zapewniając, że ta modlitwa zmieni świat, a na koniec zwycięży Jej Niepokalane Serce.

Z modlitewnym pozdrowieniem

2014-06-16 13:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Różaniec: czym jest modlitwa różańcowa i na czym polega jej skuteczność?

Czym jest modlitwa różańcowa i na czym polega jej skuteczność? Dlaczego szatan boi się Maryi? Wyjaśnia o. Mirosław Kopczewski OFMConv., inicjator Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi w Niepokalanowie.

CZYTAJ DALEJ

Nie żyje Piotr Pyzik, były wiceminister i poseł PiS

2026-05-23 16:38

[ TEMATY ]

wiceminister

nie żyje

Piotr Pyzik

poseł PiS

x.com/szefernaker

Piotr Pyzik

Piotr Pyzik

Nie żyje były poseł PiS, były wiceminister aktywów państwowych Piotr Pyzik - poinformował w sobotę szef gabinetu prezydenta Paweł Szefernaker. Podkreślił, że przyjął śmierć b. posła z głębokim smutkiem i dodał, że był on człowiekiem zaangażowanym w sprawy publiczne i oddanym Polsce.

Piotr Pyzik był politykiem, posłem na Sejm VII i VIII kadencji, a w latach 2021–2023 podsekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.
CZYTAJ DALEJ

USA: Rycerze Kolumba z prestiżową nagrodą „Path to Peace 2026”

2026-05-24 10:03

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

prestiżowa nagroda

„Path to Peace 2026”

Karol Porwich/Niedziela

Rycerze Kolumba, jedna z najbardziej wpływowych katolickich organizacji na świecie, otrzymała prestiżową nagrodę „Path to Peace 2026”. Doceniono działalność humanitarną organizacji i jej wysiłki na rzecz prześladowanych chrześcijan. Nagroda przyznawana jest przez fundację Droga do Pokoju, wspierającą watykańską misję dyplomatyczną przy ONZ.

Nagroda została wręczona w Nowym Jorku podczas dorocznego spotkania fundacji, która wspiera różne inicjatywy humanitarne oraz działania na rzecz promowania międzynarodowego pokoju i sprawiedliwości społecznej. Wyróżnienie wręczył nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych i stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ, abp Gabriele Caccia.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję