Braterstwo, które jest podstawą pokoju, kultura spotkania, która powinna przeciwstawić się kulturze odpadów, bezinteresowna miłość i radość płynąca z wiary to cechy wyróżniające chrześcijanina, które wskazuje w swoich wypowiedziach papież Franciszek. Jest to jednocześnie program uzdrowienia naszego świata i odpowiedź na jego odwieczne pragnienia. Braterstwo stanowi bowiem najbardziej autentyczne powołanie człowieka, a jego brak jest przyczyną ubóstwa i wojen. Braterstwo przezwycięża egoizm, który w wymiarze społecznym jest źródłem takich dramatów, jak handel narkotykami, niszczenie środowiska, wyzysk w pracy, korupcja i spekulacje finansowe, handel ludźmi, nadużycia wobec nieletnich. Tej tematyce poświęcone jest w sposób szczególny tegoroczne orędzie na Światowy Dzień Pokoju. Z kolei w przesłaniu z okazji rozpoczęcia przez Caritas Internationalis kampanii walki z głodem na świecie Papież „z końca świata”, który zrezygnował z apartamentu w pałacu i pragnie Kościoła „ubogiego i dla ubogich”, wzywa do zmiany mentalności, właściwego i sprawiedliwego korzystania z zasobów świata, które należą do wszystkich, aby ludzkość mogła funkcjonować jak jedna rodzina. W „L’Osservatore Romano” nr ½014 zamieszczone jest również papieskie orędzie na XXII Światowy Dzień Chorego.
Na stronie internetowej: www.osservatoreromano.va można znaleźć elektroniczną wersję polskiego wydania miesięcznika „L’Osservatore Romano” w formacie pdf (vaticanresources.s3.amazonaws.com/pdf%2FPOL_2014_001_1001_1.pdf).
Polskie wydanie „L’Osservatore Romano” można zamówić pod adresem: Księża Pallotyni, ul. Wilcza 8, 05-091 Ząbki k. Warszawy.
Pomóż w rozwoju naszego portalu