Zanim jednak powstał zespół, wpierw kilkunastu znanych chrześcijańskich wykonawców nagrało płytę-projekt pod tytułem „Wniebowzięci” (2009). - To są bardzo osobiste piosenki związane z rzeczywistymi przeżyciami tych, którzy je pisali. Artyści dzielą się ze słuchaczami swoją wiarą i pokazują przez treść piosenek, jak Bóg zmienia ich życie - tłumaczy producent płyty, Piotr Kominek. - Artyści niejako opowiadają śpiewem o doświadczeniu Boga, o byciu jak wniebowzięty, czyli o pragnieniu uwielbienia Boga, uczuciu wolności, radości, pozytywnej energii. Ta płyta w rzeczywistości zrodziła się z potrzeby „dotyku nieba”, którego doświadcza każdy, kto spotkał Boga na swojej drodze. Taki człowiek po prostu czuje się jak wniebowzięty i stąd nazwa krążka - dodaje.
Piosenki na płytę nagrali tacy wykonawcy jak Mietek Szcześniak, Monika Kuszyńska z Varius Manx, Mate.o, Beata Bednarz czy Andrzej Lampert. Jednakże nie mogli grać wszędzie na wspólnych koncertach. Piotr Kominek wpadł więc na pomysł, aby założyć zespół, który będzie wykonywał piosenki z płyty.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
- Od jakiegoś czasu kiełkował w mojej głowie pomysł, że można by te piosenki grać na koncertach w małym składzie zawodowych muzyków, dlatego powstał zespół „Wniebowzięci Koncertowo”, który jest kontynuacją projektu płytowego. Tylko 5 osób na scenie, a przekaz ten sam - podkreśla.
Reklama
Zespół jest wersją koncertową, przez którą muzycy chcą przekazywać określone treści i przesłanie.
- Te piosenki mogą sprawić, że słuchacze zaczną głębiej słuchać słów. Być może dzięki temu będą częściej sięgać po Ewangelię, która jest zawsze żywa, zawsze będzie istnieć - zauważa perkusista zespołu, Ryszard Balcer. - Ucząc się tych piosenek, przygotowując się do prób, zauważyłem w pewnym momencie, że bardziej się tym modlę, niż ćwiczę to. W obecnych czasach, kiedy człowiek jest osaczony przez portale społecznościowe, gry, filmy, zwykle nie ma czasu na rozmowę z innymi ludźmi i z Bogiem. Więc myślę, że ten projekt może posłużyć słuchającemu także jako modlitwa. Ktoś może puścić tę płytę w samochodzie i, jadąc do pracy, może po prostu modlić się tą muzyką. Albo, uczestnicząc w koncercie, może się modlić tymi piosenkami. Koncert jest taką szczególną chwilą, kiedy te treści na nowo się odzywają. Te treści przywraca się jakby do życia - wyjaśnia Robert Balcer.
„Wniebowzięci Koncertowo” nie tylko wykonują materiał z krążka, ale już grają nowe piosenki. Planują także nagranie płyty. Chcą z muzyką docierać też do świeckich miejsc i mediów. W każdej chwili są otwarci na zaproszenie i propozycje koncertów w całym kraju.
SKŁAD:
Joanna Smajdor (wokal)
Piotr Kominek (klawisze)
Ryszard Balcer (perkusja)
Mateusz Głuszak (gitara)
Patryk Bizukojć (bas)
F: www.facebook.com/WniebowzieciKoncertowo
Kontakt: wniebowzieci.koncertowo@gmail.com